› Aktualności
08:04 / 12.08.2019

Dzisiaj dzień pracoholika. Ile godzin pracujemy rocznie?

Dzisiaj dzień pracoholika.  Ile godzin pracujemy rocznie?

fot. pixabay

12 sierpnia obchodzony jest Dzień Pracoholików.

 

 

Jak podaje portal www.money.pl według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Polska jest w czołówce państw europejskich pod względem liczby przepracowanych godzin z wynikiem średnio 1.792 godzin rocznie.Wyprzedzają nas jedynie Rosja i Grecja. Psycholodzy zwracają jednak uwagę, że pracoholizm to nie liczba godzin spędzonych w biurze, a nastawienie do wykonywanych obowiązków.

 

 

Przeciętny Polak w 2018 roku spędził w pracy 1.792 godziny - czyli o 58 godzin więcej niż średnio w krajach OECD. Najwięcej czasu na aktywność zawodową poświęcają Meksykanie (2.148 godzin rocznie) i mieszkańcy Kostaryki (2.121 godzin).

 

 

Z krajów europejskich wyprzedzają nas jedynie Rosja (1.972 godziny) i Grecja (1.956 godzin). Na drugim końcu skali znalazły się Niemcy z wynikiem 1.363 godziny. Zaraz obok pojawiają się Dania, Norwegia i Holandia. Z drugiej strony nie możemy narzekać na liczbę dni wolnych od pracy. W ciągu roku mamy 12 dni świątecznych.

 

W tym tygodniu długi weekend. Czy w tym czasie uda nam się załatwić sprawy urzędowe [ZOBACZ TUTAJ].

 Z badania Nationale-Nederlanden wynika, że aż co czwarta osób na urlopie czyta służbowe e-maile. Najczęściej dotyczy to osób między 18 a 29 rokiem życia.

 

Czy odbierasz służbowe e-maile w czasie wolnym od pracy? Zagłosuj w sondzie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

Czy odbierasz służbowe e-maile w czasie wolnym od pracy?

ankieta dodana 12.08.2019, ilość wszystkich głosów: 52
TAK
52%
NIE
40%
SPORADYCZNIE
8%
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%