07:02 / 09.02.2019

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Pizzy. Zgarnij zaproszenie do pizzerii

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Pizzy. Zgarnij zaproszenie do pizzerii

fot. Grafika Błażej Ciesielski

Jarocin. Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Pizzy. Zgarnij zaproszenie do Pizzerii 

Pizza, jaką znamy dziś, powstała w 1889 roku w Neapolu. Przyrządzono ją na cześć królowej Włoch. Obecnie jest jednym z najbardziej uniwersalnych dań na świecie i najczęściej zamawianym daniem na wynos . Ten placek z dodatkami doczekał się nawet swojego święta - Międzynarodowego Dnia Pizzy, które przypada 9 lutego.

 

Pizza to chyba jedno z najpopularniejszych dań kuchni zagranicznej na naszych stołach. Przy czym nasze pizzerie dbają, by ich produkty zyskały mocno na regionalności. Stąd takie dodatki jak choćby oscypek czy kiszona kapusta.

Branżowe portale wyliczają, że każdego dnia na świecie sprzedawane jest około 13 mln pudełek pizzy. - Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita (jeden z wariantów pizzy neapolitańskiej). Dziś neapolitana chroniona jest certyfikatem TSG (ang. „świadectwo szczególnego charakteru”) wydawanym przez Komisję Europejską – informuje kalbi.pl.

 

Z tej okazji dla naszych czytelników mamy pięć zaproszeń na pizzę o wartości 30 zł każde, ufundowanych przez Pizzernię „Stodoła" w Jarocinie.

 

Szansę na nie mają te osoby, które udostępnią nasz post na swojej tablicy na FB, a w komentarzu napiszą, jaki jest ich ulubiony rodzaj pizzy serwowany przez Pizzerię Stodoła oraz wskażą pięć osób, z którymi chciałyby ją zjeść.

 

Szczegóły naszej zabawy ZOBACZ POST TUTAJ. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali