› Aktualności
10:38 / 13.06.2019

Ekologicznie z gwiazdami The Voice Kids. EkoŚwiętowanie w Dniu Pustej Klasy

Ekologicznie z gwiazdami The Voice Kids. EkoŚwiętowanie w Dniu Pustej Klasy

fot. Materiały organizatora

Tegoroczne EkoŚwiętowanie zaplanowane zostało na 14 czerwca. Tego dnia w wielu szkołach obchodzony jest Dzień Pustej Klasy. Ma on na celu zachęcenie nauczycieli, by choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. To międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu.

 

 

W piątek 14 czerwca w godz. 10.00-14.00 na jarocińskim rynku odbędą się warsztaty ekologiczne, konkursy, animacje i gra wirtualna. Będzie możliwość wymiany odpadu na roślinę. Każdy, kto wrzuci do specjalnego kosza stary telefon, otrzyma drzewko od jarocińskiego nadleśnictwa.

 

Warto też przyjść na festyn z własnym naczyniem do napoju (byle nie z „jednorazówką”), a organizatorzy napełnią go płynnymi smakołykami.

 

Podczas Festynu Ekologicznego zostaną rozstrzygnięte konkursy organizowane przez Zakład Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu: „Region Czysty na 6” i „Płyty CD/ DVD zbierasz - nagrody odbierasz”.Poznamy także laureatów EkoPiątki – konkursu realizowanego przez "Gazetę Jarocińską". Na rynku odbędzie się też barwny korowód, w którym będą uczestniczyć uczniowie z transparentami. Za najlepsze hasła szkoły mają możliwość wygrania wspaniałych nagród o wartości 2 tys. zł, 1,5 tys. zł  i 1 tys. zł.

 

Nie zabraknie też występów artystycznych miejscowych placówek oświatowych oraz pokazu iluzjonistycznego „Magia Recyklingu”. Gwiazdami wydarzenia będą znani z ekranów telewizorów: Nela Zawadzka – rezolutna uczestniczka pierwszej edycji The Voice Kids oraz  Oliwier Szot - najmłodszy uczestnik drugiej edycji programu.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%