Elana lepsza od Jaroty. Druga zimowa porażka JKS-u (ZDJĘCIA)

Elana lepsza od Jaroty. Druga zimowa porażka JKS-u (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w swoim czwartym meczu podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej w III lidze zanotowała drugą porażkę. W środowe popołudnie lepsi od JKS-u okazali się piłkarze Elany Toruń.

Jarociniacy w trzech poprzednich meczach przegrali w Swarzędzu z Polonią Środa Wlkp., a także 2-krotnie wygrali na własnym terenie – przed tygodniem w środę z Górnikiem Konin i w minioną niedzielę z Piastem Kobylin. Przedostatniego dnia stycznia rywalem był beniaminek II ligi, który radzi sobie bardzo dobrze i zajmuje po rundzie jesiennej 3. miejsce - Elana Toruń.

Pierwsze minuty spotkania w wykonaniu obu ekip były spokojne, ale częściej przy piłce byli Torunianie. Jednak to Jarota jako pierwsza stworzyła groźną sytuację. Jeden z testowanych zawodników Jaroty uprzedził rywala w polu karnym i uderzył z okolic 5. metra, ale nad bramką. Z czasem coraz wyraźniejsza była przewaga Elany. Jednak ich strzały – w 32. minucie z dystansu, 36. i 40. minucie z dość ostrego kąta – zostały obronione przez Sebastiana Kmiecika. Tuż przed przerwą celne uderzenie oddał Szymon Piekarski, ale bez efektu bramkowego.

Druga połowa rozpoczęła się najgorzej jak tylko mogła dla Jaroty. Już w 47. minucie po prostej stracie w obronie, Elana wyprowadziła szybą kontrę, którą na bramkę zamienił Mateusz Stryjewski. Nie minęło wiele czasu, a Jarociniacy znów stracili piłkę na własnej połowie, w okolicach 35. metra, a goście ruszyli z kontrą. Tym razem Jarota miała sporo szczęścia, dobrze zachował się również bramkarz i wynik się nie zmienił. W 60. minucie gospodarze wyprowadzili kontrę. Faulem przed polem karnym ratował się Maciej Felsch. Było to jednak w sytuacji sam na sam, więc obrońca Elany nie pozostawił sędziemu wyboru i otrzymał czerwoną kartkę. W pierwszych minutach liczebnej przewagi, Jarota częściej gościła pod polem karnym Elany, ale ponownie zabrakło groźnych strzałów. Za to II-ligowiec w 89. minucie wyprowadził kolejną kontrę, którą Bartosz Boniecki zamienił na gola, ustalając wynik meczu na 2:0 dla Elany Toruń.

Już w sobotę Jarociniacy rozegrają kolejny mecz towarzyski. O godzinie 13.00 podejmą Sokół Kleczew.

Jarota Jarocin (I połowa): Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Krzysztof Matuszak, Igor Skowron, Daniel Tomaszewski – Mateusz Dunaj, Jakub Nowak, Szymon Piekarski, Szymon Komendziński – Zawodnik testowany

Jarota Jarocin (II połowa): Zawodnik testowany – Alan Janowski, Jędrzej Ludwiczak (65’ Piotr Stachowiak), Igor Skowron, Szymon Komendziński (65’ Mikołaj Kowalski) – Patryk Rzepka, Jakub Nowak, Dawid Idzikowski, Krzysztof Matuszak, Zawodnik testowany – Zawodnik testowany (65’ Daniel Tomaszewski)