› Aktualności
07:12 / 15.04.2018

FABLAB W DZIAŁANIU: Poznaj laser i naucz się projektować

FABLAB W DZIAŁANIU: Poznaj laser i naucz się projektować

fot. LABLAB

Bezpłatne warsztaty „Projektowanie graficzne i obsługa lasera dla początkujących” organizuje Fundacja „Ogród Marzeń” w ramach projektu FABLAB w działaniu.

 

R E K L A M A

Warsztaty „Projektowanie graficzne i obsługa lasera dla początkujących”przeznaczone są dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Zajęcia odbędą się w sobotę, 21 kwietnia 2018 r.,  od 11.00 do 14.00  w siedzibie Jarocińskiego FabLab-u. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „FABLAB w działaniu, który współfinansuje Gimna Jarocin.

W ramach projektu realizowanego przez fundację zostaną przeprowadzone warsztaty dla dzieci i młodzieży: z projektowania graficznego i użycia plotera, pracy z drukarką 3D, kodowania, mechatroniki. Od miesiąca trwają warsztaty filmowe. Ich uczestnicy uczą się w praktyce pracować z kamerą i montować filmy. Efektem pracy młodych filmowców ma być film o projekcie „FABLAB w działaniu” Już wkrótce rozpoczną się zajęcia z nauki tworzenia stron na platformie WhitePress. Uczestnicy warsztatów będą musieli w ramach zajęć stworzyć stronę FABLABU JAROCIN.

 

-Zależy nam by młodzi ludzie przede wszystkim praktykowali. Mamy nadzieję, że dzięki temu nie tylko nauczą się, ale  będą dalej rozwijać nabyte umiejętności – twierdzi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji „Ogród Marzeń”.  W październiku FABLAB w ramach projektu zorganizuje II Noc Naukowców w Jarocinie
 


Dołącz do FabLabu
Organizatorzy projektu zapraszają wszystkich, również osoby dorosłe, do włączenia się w pracę jarocińskiego FABLABU. - Może przyjść każdy, kto lubi majsterkować, interesuje się elektroniką, stolarstwem, modelarstwem, chciałby tworzyć niezwykłe rzeczy, poznać ciekawych ludzi o tych samych zainteresowaniach. Zapraszamy - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz.

 

Zgłoszenia na warsztaty: Osoby, które chciałyby wziąć udział w warsztatach „Projektowanie graficzne i obsługa lasera dla początkujących” powinny napisać wiadomość o treści: imię i nazwisko ucznia, wiek, szkoła, nr kontaktowy telefonu i wysłać na adres:  b.piotrowicz@jarocinska.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 19 kwietnia. Ilość miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszyscy, których interesuje tematyka nowych technologii oraz działalności FABLABU w Jarocinie powinni obserwować profilu https://www.facebook.com/MinifablabJarocin

Warsztat FabLabu w Jarocinie mieści się na ul. Kasprzaka 1 w Jarocinie (Kotłownia Veolia)

Fablab wspierają: Gmina Jarocin, Veolia, Polwos, AT, Drobud

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A