Faworyt nie zawiódł

Faworyt nie zawiódł - Zdjęcie główne

Wiadomości

Drużyna Jastrzębskiego Węgla zwyciężyła w turnieju Final Four Jarocin 2016. W wielkim finale wygrała po pasjonującym pojedynku 3:2 z Łuczniczką Bydgoszcz.

Kibice, którzy zjawili się na finałowym spotkaniu na pewno nie żałowali. Choć w hali spółki Jarocin Sport było bardzo gorąco, to siatkarze obu drużyn jeszcze podgrzali atmosferę.

Tylko pierwszy set wygrany przez Jastrzębski Węgiel do 15 nie dostarczył emocji. Po tej rozgrzewkowej partii w kolejnej emocje sięgnęły zenitu. Łuczniczka miała kilkanaście piłek setowych. Ekipa z Jastrzębia broniła się przede wszystkim dzięki świetnym atakom Macieja Muzaja, który został później wybrany MVP turnieju. Ostatecznie drugi set zakończył się zwycięstwem drużyny z Bydgoszczy 34:32!

Trzecia partia padła łupem „węglowych” (do 23), a czwarta znów należała do Łuczniczki (do 21).

Tie break również był wyrównany i zakończył się wygraną 15:13 przez Jastrzębski Węgiel.

Wcześniej, w meczu o trzecie miejsce, BBTS Bielsko-Biała wygrał 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:21) z AZS-em Częstochowa.