› Aktualności
12:56 / 22.03.2019

Frustrat drogowy zaatakował innego kierowcę. Co zrobił? Zobacz nagranie.

Frustrat drogowy zaatakował innego kierowcę. Co zrobił? Zobacz nagranie.

 

Do redakcji „Gazety Jarocińskiej” trafiło nagranie dokumentujące sytuację na drodze krajowej nr 11 w Jarocinie. Obraz pochodzi prawdopodobnie z wideorejestratora w samochodzie.Na filmie widzimy, jak od strony Kalisza do miasta wjeżdżają trzy auta. Jako ostatni porusza się kierowca białego busa. Wydaje się, że chce wjechać na obwodnicę z ronda. Nagle jednak zajeżdża drogę przemieszczającemu się środkowym pasem osobowemu volvo. Zatrzymuje volkswagena carftera, po czym wychodzi energiczne z auta. Podchodzi do kierowcy volvo. Uderza w boczną szybę auta. Nerwowo wymachuje rękoma, po czym uderza w lusterko osobówki. Jego obudowa spada na ziemię. Bus wjeżdża na obwodnicę.

 

O ocenę zdarzenia zwróciliśmy się do policji.

Rzeczniczka policji zaznacza, że na podstawie tego 40-sekundowego nagrania nie wiadomo, co się działo wcześniej na drodze.

- Kierowca busa popełnił wykroczenie polegające na przekroczeniu linii, która rozdziela pasy dla pojazdów jadących w tym samym kierunku. Uszkodzenie mienia jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Jeżeli kierowca volvo zgłosiłby uszkodzenie lusterka, to na pewno czynności zostaną wszczęte - informuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Jednocześnie radzi, aby takie sytuacje zgłaszać od razu nawet przed telefon. - Wtedy łatwiej można takiego kierowcę zatrzymać - dodaje funkcjonariuszka. Policja otrzymuje bardzo rzadko zgłoszenia o agresji na drodze.

To nie pierwsze nagranie z jarocińskich dróg, które trafiło do naszej redakcji. Jarociński sąd ukarał 22-letniego mieszkańca Jarocina za to, że nie wskazał osób, które ścigały się należącymi do niego pojazdami [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%