› Aktualności
12:56 / 22.03.2019

Frustrat drogowy zaatakował innego kierowcę. Co zrobił? Zobacz nagranie.

Frustrat drogowy zaatakował innego kierowcę. Co zrobił? Zobacz nagranie.

 

R E K L A M A

Do redakcji „Gazety Jarocińskiej” trafiło nagranie dokumentujące sytuację na drodze krajowej nr 11 w Jarocinie. Obraz pochodzi prawdopodobnie z wideorejestratora w samochodzie.Na filmie widzimy, jak od strony Kalisza do miasta wjeżdżają trzy auta. Jako ostatni porusza się kierowca białego busa. Wydaje się, że chce wjechać na obwodnicę z ronda. Nagle jednak zajeżdża drogę przemieszczającemu się środkowym pasem osobowemu volvo. Zatrzymuje volkswagena carftera, po czym wychodzi energiczne z auta. Podchodzi do kierowcy volvo. Uderza w boczną szybę auta. Nerwowo wymachuje rękoma, po czym uderza w lusterko osobówki. Jego obudowa spada na ziemię. Bus wjeżdża na obwodnicę.

 

O ocenę zdarzenia zwróciliśmy się do policji.

Rzeczniczka policji zaznacza, że na podstawie tego 40-sekundowego nagrania nie wiadomo, co się działo wcześniej na drodze.

- Kierowca busa popełnił wykroczenie polegające na przekroczeniu linii, która rozdziela pasy dla pojazdów jadących w tym samym kierunku. Uszkodzenie mienia jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Jeżeli kierowca volvo zgłosiłby uszkodzenie lusterka, to na pewno czynności zostaną wszczęte - informuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Jednocześnie radzi, aby takie sytuacje zgłaszać od razu nawet przed telefon. - Wtedy łatwiej można takiego kierowcę zatrzymać - dodaje funkcjonariuszka. Policja otrzymuje bardzo rzadko zgłoszenia o agresji na drodze.

To nie pierwsze nagranie z jarocińskich dróg, które trafiło do naszej redakcji. Jarociński sąd ukarał 22-letniego mieszkańca Jarocina za to, że nie wskazał osób, które ścigały się należącymi do niego pojazdami [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

R E K L A M A
0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M A