› aktualności
10:07 / 01.06.2011

Fundacja pomoże zdolnym uczniom

Fundacja pomoże zdolnym uczniom
Fundacja „Ogród Marzeń” od przyszłego roku szkolnego rozpocznie przyznawanie stypendiów. Teraz wolontariusze zbierają pieniądze.

- Chcemy wspierać uczniów, którzy są niezwykle uzdolnieni naukowo lub artystycznie, ale ich rodziców nie stać na to, by im pomóc - mówi Anna Kopras-Fijołek, wiceprezes Fundacji „Ogród Marzeń”. Od października ruszy program „Kuźnia Młodych Talentów”, w ramach którego uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymają co miesiąc wsparcie finansowe.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Wszyscy stypendyści będą brali udział w akcji „Podziel się talentem”. - Starszy uczeń będzie miał pod opieką młodszego kolegę z klasy 1-3 i przynajmniej raz w tygodniu przez godzinę będzie mu pomagał w nauce - tłumaczy Anna Kopras-Fijołek.

Fundacja „Ogród Marzeń” złożyła już wniosek o dotację na ten cel do Fundacji Batorego. Pod koniec czerwca będzie wiadomo, jaka suma została przyznana. Jest jednak warunek - by ją otrzymać fundacja musi pozyskać tyle samo środków z innych źródeł.

Weseli Ogrodnicy będą zbierać pieniądze na stypendia i program „Podziel się talentem”:

1 CZERWCA - w centrum Jarocina (godz. ok. 14.00 - 18.00)
12 CZERWCA - podczas festynu stowarzyszeń w jarocińskim parku. Dodatkowo przeprowadzone zostaną warsztaty robienia baniek mydlanych.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%