› Aktualności
09:18 / 06.08.2018

Gdzie wybrać się w podróż poślubną?

Gdzie wybrać się w podróż poślubną?

Obecnie trwa sezon ślubny, a on nieodłącznie łączy się z podróżą poślubną. Wiele par młodych nie ma pojęcia, gdzie się wybrać. Często też przygotowania do wesela zajmują tyle czasu, że zapominają o zaplanowaniu miesiąca miodowego. Jednak nie warto rezygnować z tego wyjazdu. W końcu będzie to nasza pierwsza podróż jako małżeństwo, więc warto zaplanować ją bardzo dokładnie. A gdzie jechać? Oto kilka propozycji.

Paryż

Podróż poślubna do miasta zakochanych? To idealne rozwiązanie - w końcu nie można lepiej celebrować swojej miłości. Niektórzy błędnie myślą, że miesiąc miodowy powinno się spędzić w miejscu, gdzie są piękne plaże, ale to nieprawda. Bez problemu można się wybrać do pięknego miasta, którym jest Paryż. W ciągu dnia będziemy mogli podziwiać wiele znanych zabytków takich jak Wieża Eiffla, Luwr, Wersal, Katedra Notre Damme, czy Łuk Triumfalny. Jednak to nie koniec atrakcji! Wieczorami możemy spacerować po pięknych uliczkach w romantycznej atmosferze i spędzić czas w klimatycznych lokalach.

Cypr

Osoby, które jednak nie wyobrażają sobie podróży poślubnej bez plażowania, również znajdą kilka opcji. Najpopularniejszym wyborem jest jedna z najpiękniejszych wysp, czyli Cypr. To tu właśnie narodziła się z morskiej piany Afrodyta - bogini piękna i miłości. Czy może być więc lepsze miejsce na spędzenie miesiąca miodowego? Na Cypr większość par uda się samolotem, warto więc wcześniej zaplanować, jak się na nie dostaniemy. Najlepszą opcją będzie dojazd własnym samochodem i pozostawienie go na parkingu - modlinparking.pl. To sprawi, że będziemy mogli w spokoju korzystać z uroku wyspy, a jest ich wiele. Słońce, plaża i piękne morze z pewnością sprzyjają wypoczynkowi. Pamiętajmy również o pięknych zabytkach. Większość z nich związana jest z kultem Afrodyty, np. Łaźnie Afrodyty, ale też łączą się z innymi postaciami z Mitologii, czyli Dionizosem oraz Orfeuszem. Warto też pamiętać, że Cypr łączy się również z religią katolicką - to tam znajduje się grobowiec, w którym został pochowany Łazarz oraz Pręgierz św. Pawła. Jednak to nie koniec nawiązań do słynnych religii - na Cyprze znajdziemy też grób ciotki Mahometa.

Majorka

Kolejnym miejscem idealnym na miesiąc miodowy jest Majorka. To niezwykle piękna wyspa, która jest słoneczna o każdej porze roku, więc możemy tam się wybrać w dowolnej chwili. Jeśli zależy nam na możliwości pływania i plażowania, to jednak najlepiej wyjechać w sezonie, czyli pomiędzy kwietniem a październikiem. Na wyspie znajduje się mnóstwo przepięknych zatoczek, więc bez problemu odnajdziemy idealne miejsce na odpoczynek z dala od tłumu. Takie okoliczności zachęcają do odpoczynku, ale na Majorce znajdziemy też mnóstwo ciekawych zabytków, więc warto zobaczyć przynajmniej niektóre z nich. Najwięcej znajduje się w najważniejszym mieście, czyli Palmie - to tam możemy zobaczyć słynną Katedrę La Seu oraz Zamek Beller. Na Majorce będziemy mieli też okazję przejechać się starożytnym tramwajem lub odwiedzić miejscowość ukochaną przez gwiazdy. To wszystko sprawia, że Majorka to idealne miejsce na wyjazd. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%