GKS Jaraczewo i LZS Cielcza w II rundzie Pucharu Polski

GKS Jaraczewo i LZS Cielcza w II rundzie Pucharu Polski - Zdjęcie główne

Dziś rozegrane zostały spotkania I rundy Okręgowego Pucharu Polski. Zagrało w nich pięć drużyn z terenu ziemi jarocińskiej. Do kolejnej rundy awansowały dwie – GKS Jaraczewo i LZS Cielcza.

GKS Jaraczewo kilka tygodni temu w rundzie wstępnej wyeliminował w Magnuszewicach beniaminka B klasy Błękitnych Spartę Kotlin, wygrywając 4:1. Tym razem w I rundzie na własnym boisku pokonał kolejną z drużyn z naszego powiatu. Beniaminek A klasy wygrał 5:1 z beniaminkiem klasy okręgowej Gromem Golina. Do przerwy podopieczni Kamila Stefaniaka prowadzili 1 :0, po golu Sebastiana Wacha. Po zmianie stron Grom szybko doprowadził do wyrównania, ale chwilę później GKS odzyskał prowadzenie, a w końcówce meczu wyraźnie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Decydujące znaczenie dla losów tej potyczki miała fatalna kontuzja obrońcy Gromu Remigiusza Sobczaka, który opuścił boisko ze złamanym łokciem. Po tym zdarzeniu zespół z Goliny „rozsypał się” mentalnie.

5:1 – Arkadiusz Walczak (86.)

GKS: Marcin Wojciechowski - Karol Tomczak (19. Marcin Gromada) Konrad Glinkowski, Tomasz Ratajczak, Marcin Urbaniak (73. Michal Szrajber), Dariusz Bolek, Sebastian Wach (64. Dariusz Małecki), Patryk Rzepka, Przemysław Rzepka (70. Filip Glinkowski), Jakub Gabryszak (79. Arkadiusz Walczak), Szymon Izańczak (67. Miłosz Gruchot)

Grom: P. Maciejewski – C. Janicki, R. Sobczak (Ł. Walczak), P. Ziętek, M. Wachowiak, K. Stasiak, J. Nowicki(B. Becela), K. Gładczak, K. Potarzycki, T. Zaremba (Sz. Biadała), B. Kornobis

LZS Cielcza łatwo pokonał w Ostrowie Wlkp. miejscowy OKS, zwyciężając aż 6:1. Po kwadransie gry podopieczni Aleksandra Matuszewskiego przegrywali 0:1, ale stracony gol podziałał na przedstawicieli klasy okręgowej mobilizująco i „Czelsi” jeszcze przed przerwą (za sprawą Kamila Filipiaka i Karola Oczkowskiego) objęła prowadzenie. Po zmianie stron gole zdobywali już tylko goście, zwyciężając ostatecznie 6:1.

OKS Ostrów Wlkp. - LZS Cielcza 1:6 (1:2)

1:0 – (14.)

1:1 – Kamil Filipiak (21.)

1:2 – Karol Oczkowski (28.)

1:3 – Karol Oczkowski (52.)

1:4 – Tomasz Mikołajczak (64.)

1:5 – Tomasz Mikołajczak (72.)

1:6 – Bartosz Roszyk – z rzutu karnego (83.)

LZS: K. Banaszak (60. S. Rybczyński) - M. Szewczyk, M. Stamierowski, Ł Marchewka, M. Szatkowski, B. Kiszka (60. Ł Pilarczyk), R. Kubiak (62. K. Zwoliński), J. Bierła (65. B. Roszyk) K. Filipiak (58. T. Mikołajczak), K. Oczkowski (70. M. Bierła)

WKS Witaszyce uległ w Gołuchowie rezerwom miejscowego LKS-u 1:2. Podopieczni Mirosława Czajki szybko, bo już od 9. minuty przegrywali. Na początku drugiej części gospodarze podwyższyli prowadzenie, a zespół z Witaszyc dopiero w końcówce spotkania zdobył honorowego gola z rzutu karnego (Adam Wawrzyniak). W doliczonym czasie bliski doprowadzenia do wyrównania był rezerwowy Krzysztof Wyduba, która wcześniej wywalczył rzut karny.

LKS Gołuchów – WKS Witaszyce 2:1 (1:0)

1:0 – (9.)

2:0 – (51.)

2:1 – Adam Wawrzyniak – z rzutu karnego (83.)

WKS: P. Wosik (85. J. Jacek) – A. Bzodek (80. K. Wyduba), K. Kwiatkowski, M. Wosik, M. Trybek, M. Gościniak (55. P. Piotrowski), F. Taczała, J. Adamkiewicz (75. A. Wawrzyniak), J. Kłodziński (70. P. Stawik), Mikołaj Kowalski, B. Mazurek (65. J. Orzłowski)

Szalony mecz obejrzeli kibice w Klęce. Padło w nim aż jedenaście goli. Awans do II rundy Pucharu Polski wywalczyli jednak goście z Jarosławca. W spotkaniu dwóch drużyn występujących w klasie okręgowej Orkan zwyciężył 7:4. Phytopharm zanotował bardzo słaby początek meczu. Podopieczni Leszka Maźwy już w 4. minucie przegrywali dwoma golami, a pierwszą połowę przegrali aż 1:6! Do końca walczyli jednak o jak najniższe rozmiary porażki, zdobywając dwa gole w końcówce spotkania. Goście mogli natomiast wygrać jeszcze wyżej, ale w 49. minucie nie wykorzystali rzutu karnego (jednego z trzech, jakie w tym meczu strzelali!).

Phytopharm Klęka – Orkan Jarosławiec 4:7 (1:6)

0:1 - Kamil Krajewski (2.)

0:2 - Bartłomiej Biskup (4.)

0:3 - Jakub Grząślewicz (13.)

0:4 - Jakub Grząślewicz (17.)

0:5 - Kamil Krajewski (29.)

1:5 - Eryk Kowalski (43.)

1:6 - Jakub Grząślewicz – z rzutu karnego (45.+2)