GKS Jaraczewo w finale okręgowego Pucharu Polski! (ZDJĘCIA)

GKS Jaraczewo w finale okręgowego Pucharu Polski! (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

GKS Jaraczewo pokonał w środowe popołudnie GKS Grębanin 1:0 w meczu 1/2 finału Pucharu Polski w strefie kaliskiej.

Zespół Kamila Stefaniaka świetnie radzi sobie nie tylko w rozgrywkach A Klasy, w której jest liderem, ale również w pucharze. Ekipa z Jaraczewa przed dwoma tygodniami w ćwierćfinale okazała się lepsza od GKS Rychtal.

Pierwsza połowa nie obfitowała w liczne sytuacje podbramkowe. W 10. minucie bardzo dobrą sytuację miał Patryk Rzepka, który w sytuacji sam na sam próbował lobować bramkarza, ale uczynił to nieskutecznie. Pod bramką Marcina Wojciechowskiego groźnie bywało po rzutach rożnych. Goście mieli wyraźną przewagę wzrostu, ale mimo dobrych sytuacji, nie potrafili tego wykorzystać. Jeszcze przed przerwą zawodnik drużyny Grębanina próbował zaskoczyć bramkarza strzałem zza pola karnego i brakowało bardzo niewiele.

W 51. minucie dużo szczęścia mieli gospodarze, których uratował słupek po strzale rywala. Chwilę później gracz gości oddał strzał w sytuacji 1 na 1 wprost w Wojciechowskiego. W 57. minucie to gospodarze trafili w słupek. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową uderzył Przemysław Rzepka, ale trafił tylko w obramowanie bramki. Kwadrans później z rzutu wolnego strzelał Patryk Rzepka, ale również niecelnie. W 86. minucie doskonałą sytuację mieli gospodarze, ale nie po raz pierwszy w tym spotkaniu nie trafili nawet w światło bramki. Za to w 89. minucie cały stadion wpadł w szał radości. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w okolicach 5-6 metra, bezpańską piłkę przejął i uderzył Przemysław Rzepka. Z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi gości na skuteczną reakcję. GKS Grębanin nie było stać na odpowiedź i to GKS Jaraczewo zagra w finale.

Rywalem podopiecznych Kamila Stefaniaka będzie Biały Orzeł Koźmin Wlkp., który w półfinale pokonał 3:1 Orzeł Mroczeń. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek, 11 listopada.

GKS Jaraczewo: Marcin Wojciechowski - Marcin Urbaniak, Tomasz Ratajczak, Konrad Glinkowski, Marcin Gromada - Dariusz Bolek (66' Artur Maciejowski), Sebastian Wach, Dariusz Małecki - Patryk Rzepka (78' Filip Glinkowski), Przemysław Rzepka (90' Jakub Gabryszak) - Kamil Stefaniak