› Aktualności
09:13 / 09.07.2019

Gmina sprzedaje drewno? Tak, ale pod pewnymi warunkami

Gmina sprzedaje drewno? Tak, ale pod pewnymi warunkami

Przeciętnemu „zjadaczowi chleba” urząd miejski kojarzy się z… urzędowaniem. Tymczasem okazuje się, ze to nie do końca prawda. Jarociński magistrat bowiem zajął się ostatnio czymś zupełnie innym, a mianowicie… sprzedażą drewna.

 

 

Skąd taki pomysł? Otóż gmina buduje coraz więcej dróg a to wiąże się z wycinka drzew [o budowie kolejnego łącznika - czytaj TUTAJ]. I właśnie pozyskane w taki sposób drewno zostało wystawione na sprzedaż, jako opałowe.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkoskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

A, że drewna jest niemało - liściastego w ilości 51,75 m3 i iglastego 9,75 m3 i można je kupić tylko w całości, to gmina oczekuje na oferty od zainteresowanych osób i sprzeda drewno temu, kto zaplaci więcej.

 

 

Asortyment drewna liściastego jest różny: lipa, topola, klon, robinia akacjowa i dąb. Z kolei drewno iglaste to świerk i sosna.

 

 

[ponad sto rodzin czeka na mieszkania - wiem, kiedy zostaną oddane do użytku - czytaj TUTAJ]

 

 

Można je oglądać na placu Zakładu Gospodarki Odpadami w Witaszyczkach 1 A przez dwa dni - 11 i 15 lipca w godz. 8.00 - 12.00. Wcześniej trzeba się jednak umówić - telefonicznie po numerem (62) 749-95-40 lub osobiście w Referacie Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Jarocinie, pokój nr 50.

 

 

[chcesz wiedzieć więcej na temat segregacji BIO odpadów - szczegóły TUTAJ]

 

 

Zainteresowani zakupem mogą składać oferty do wtorku - 16 lipca w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Jarocinie (ul. Niepodległości 10, pokój nr 32) do godziny 15.00 Otwarcie nastąpi tego samego dnia pół godziny później - o 15.30 (pokój nr 50).

 

 

[znamy szczegóły Jarocin Festiwalu 2019 - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Minimalna cena za metr sześcienny drewna liściastego wynosi 123,69 zł, a iglastego - 91,80 zł. W ofercie należy podać proponowaną minimalną cenę brutto.

 

 

Do tej ceny należy jednak doliczyć koszty załadunku i transportu, bo leżą one po stronie nabywcy.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%