› Gospodarka
08:10 / 11.07.2018

Godne życie za pracę w Jarocinie - czy to możliwe?

Godne życie za pracę w Jarocinie - czy to możliwe?

fot. Unsplash

Jarociński rynek pracy. Jakie zarobki mogą zagwarantować godne życie? Czy zarobki w kwocie 4-5 tys. zł w Jarocinie są możliwe? Jak znaleźć pracę, która odpowiadałaby w 100 % naszym wymaganiom i do której za każdym razem lubilibyśmy wracać? Czy w Jarocinie to wszystko jest możliwe?

 

R E K L A M A

 

 

Jak wynika z ankiety zamieszczonej pod artykułem "Co dla Ciebie oznacza dobrze płatna praca" spośród 255 (do tej pory) oddanych głosów 44% ankietownych uważa, że godne życie mogłoby zapewnić wynagrodzenie miesięczne w kwocie 4-5 tys. zł. 

 

- Moim zdaniem w Jarocinie ciężko jest o dobrze płatną pracę. Myślę że w większym stopniu sami jesteśmy za to odpowiedzialni. Dajemy przyzwolenie na niskie wynagrodzenia "bo przecież w Jarocinie nie da się dużo zarobić a gdzieś pracować trzeba". Takim myśleniem sami sobie szkodzimy. Trzeba zacząć się cenić i stawiać wyżej poprzeczkę. W końcu mamy rynek pracownika. Nasza regionalna robiąc rekrutację do pracy była zdziwiona że młodzi ludzie z Jarocina maja aspiracje tylko na podstawowe wynagrodzenie i to im wystarcza. Zacznijmy zmieniać świat od siebie

- pisze w komentarzu pod tym artykułem użytkownik o nicku Coś do powiedzenia.

 

Nie trzeba wiele trudu, żeby sprawdzić statystyki w internecie, które podają, że bezrobocie w Polsce w czerwcu wynosiło 4%. Ten wynik utrzymuje się na jednym poziomie od kwietnia. I jak podaje portal business insider spośród wszystkich państw UE z największym bezrobociem w ostatnim czasie borykali się Hiszpanie (15,8%).

 

Zatem ciekawe, jak przedstawiałaby się stopa bezrobocia w Polsce, gdyby wszyscy wyjeżdżający za chlebem do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii nagle postanowili wrócić? 

 

Czy dzisiaj posiadanie tytułu magistra choćby, daje gwarancję znalezienia dobrze płatnej pracy? I to najlepiej blisko miejsca zamieszkania? Czy i ile jest firm w Jarocinie, w których można znaleźć pracę za godziwe wynagrodzenie?

 

I czy w ogóle łatwo o dobrze płatną pracę w Jarocinie, zapytaliśmy mieszkańców podczas sondy ulicznej. 

 

Andrzej: 

Nie interesowałem się tym, ale z tego co słyszę, to raczej trudno. Co do zarobków, to myślę, że jest zdecydowanie gorzej niż w dużych miastach. A porównując z miastem podobnej wielkości do Jarocina, chociażby ze  Środą Wlkp. to wiem, że tam na pewno więcej płacą. 

 

 

Więcej odpowiedzi znajdziecie w najnowszym wydaniu Gazety Jarocińskiej, które dostępne jest również TUTAJ.

 

Godne życie za pracę w Jarocinie - czy to możliwe? - piszcie co myślicie na ten temat w komentarzach. 

 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A