› Aktualności
08:40 / 11.08.2019

Grupa rowerowa wyruszyła dzisiaj rano na trasę do Częstochowy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Grupa rowerowa wyruszyła dzisiaj rano na trasę do Częstochowy [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. Lidia Sokowicz

Grupa 104 rowerzystów zorganizowana przez parafię Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie wyruszyła o godz. 7.00 na pielgrzymi szlak. Na Jasną Górę dotrą we wtorek późnym popołudniem. 

 

 

Większość pątników na dwóch kółkach rozpoczęła swoje pielgrzymowanie od wspólnej modlitwy w kościele parafialnym na Ługach. Przewodnik całej grupy - ksiądz kanonik Andrzej Piłat, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej oraz franciszkanin - ojciec Bartłomiej Skibiński, na co dzień wikariusz parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie udzielili wszystkim błogosławieństwa na drogę. Do grupy dołączy jeszcze ksiądz Tomasz Kubiak, proboszcz z Magnuszewic wraz ze swoimi parafianami. Większość uczestników to już weterani. 1/3 grupy stanowią osoby, które jadą pierwszy raz. Oprócz mieszkańców Jarocina i okolic są również przedstawiciele Krotoszyna (21 osób), Zaniemyśla, a nawet Kamienia Pomorskiego.

 

 

O godz. 12.30 pielgrzymi będą uczestniczyć we wspólnej mszy św. w Kaliszu. Potem wyruszą w dalszą trasę. Do pokonania w jedną stronę mają 220 km. Część z grupy pojedzie rowerami w obie strony i do Jarocina wrócą dopiero 15 sierpnia wieczorem. Pielgrzymka rowerzystów stanowi jedną z grup promienistych z diecezji. Wszyscy razem wejdą na Jasną Górę we wtorek 13 sierpnia późnym popołudniem. Na miejscu powita ich biskup kaliski.

 

 

 

Tymczasem biało-zieloni są w drodze od sześciu dni. Mają czas na Eucharystię, wspólną modlitwę, ale i na zabawę na postojach. 

 

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 43