› Społeczeństwo
16:25 / 10.04.2019

Historia i język polski. Uczniowie po pierwszych testach gimnazjalnych [WIDEO]

Historia i język polski. Uczniowie po pierwszych testach gimnazjalnych [WIDEO]

Jarocin. Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie. Egzaminy gimnazjalne 2019. Pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie napisali dzisiaj historię i wiedzę o społeczeństwie, a także język polski.

 

 

Tegoroczne egzaminy gimnazjalne odbywają w warunkach, które "nieco" odstają od tych, które pamiętamy z ubiegłych lat. W szkołach w całej Polsce trwa strajk nauczycieli. Zobacz, w jakich warunkach odbyły się testy gimnazjalne TUTAJ [KLIKNIJ].

 

 

Uczniowie musieli zmierzyć się dzisiaj z przedmiotami humanistycznymi. O godzinie 9.00 zasiedli do testu z historii i wiedzy o społeczeństwie, a o godzinie 11.00 podeszli do egzaminu z języka polskiego. Opinie o poziomie trudności testów w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie były podzielone.

 

 

- Wydaje mi się, że nie poszło najgorzej, ale trochę się boję wyników. Mam nadzieję, że będzie dobrze i dostanę się do szkoły, do której chcę iść - mówi Tobiasz Stefaniak z 3a.

 

 

- Czasami strzelałem, ale niektóre też umiałem. Za bardzo się nie uczyłem - ogólnie było bardzo dobrze - mówi jeden z gimnazjalistów.

Uczniowie wypowiedzieli się także na temat strajku nauczycieli oraz o wprowadzeniu ósmych klas.

Zobacz wideo poniżej.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%