› Aktualności
06:44 / 06.10.2019

Historyczna chwila. Druhowie otrzymali wóz bojowy [ZDJĘCIA]

Historyczna chwila. Druhowie otrzymali wóz bojowy [ZDJĘCIA]

fot. Adam Majewski

 Nie lublinem, ale renault mascott do akcji ratunkowych będą jeździli ochotnicy z Radlina.

 

Wczoraj odbyło się przekazanie pojazdu. Druhowie auto pozyskali z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Na uroczystość przybyli m.in. komendant wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak, mł. bryg.  Tomasz  Krawczyk - komendant powiatowy PSP w Jarocinie oraz jego zastępca st. bryg. Robert Kaczmarek, poseł Jan Dziedziczak, samorządowcy i druhowie z innych jednostek.    

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent


 - Serdecznie wam gratuluje, bo to niebywałe święto i dzień, który na długo wam pozostanie w pamięci, zapisze się w historii waszej jednostki   - powiedział do druhów z Radlina Bartosz Walczak, zastępca burmistrza Jarocina.

 

Jednocześnie podziękował za współpracę staroście Lidii Czechak oraz komendantom - powiatowemu i wojewódzkiemu. Zaznaczył, że dzięki tej współpracy udało się pozyskać renaulta, który teraz będzie służył ochotnikom z Radlina.

 

Czytaj również: Po alkoholu spowodował śmiertelny wypadek

 


Auto jest wyposażone w zbiornik wody o pojemności 1.000 litrów oraz linie szybkiego natarcia.

Posiada też agregat prądotwórczy, sprzęt hydrauliczny oraz burzący. W radlińskiej jednostce zastąpi on wiekowy pojazd marki Lublin.

 

Czytaj również: Strażacy w ZGO. W akcji zastępy z wszystkich jednostek gminy Jarocin [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020

Zdjęcia ilość zdjęć 17