› Sport i rekreacja
23:24 / 06.04.2018

Inspektorialne Igrzyska Salezjańskie rozpoczęte

Inspektorialne Igrzyska Salezjańskie rozpoczęte

W piątkowy wieczór w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żerkowie zainaugurowano XXIII Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. W czasie uroczystości uczczono również Jubileusz 20-lecia działalności Stowarzyszenia Lokalnego Salos w Dobieszczyźnie

R E K L A M A

 

W sobotę i niedzielę około 220 zawodników i zawodniczek z siedmiu stowarzyszeń lokalnych Sióstr Salezjanek z całej Polski przystąpi do zmagań sportowych w trzech kategoriach wiekowych: roczniki 2001-2002, roczniki 2003-2004 i roczniki 2005 oraz młodsze. Zgłoszone zostały w sumie 24 zespoły, które rywalizować będą jednocześnie na trzech obiektach: sali sportowej Szkoły Podstawowej w Żerkowie, sali sportowej Szkoły Podstawowej w Dobieszczyźnie oraz na orliku w Dobieszczyźnie.

Honorowy Patronat nad igrzyskami objął burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk. W Komitecie Honorowym znaleźli się także minister sportu Witold Bańka, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun, starosta powiatu jarocińskiego Teodor Grobelny oraz inspektorka sióstr salezjanek s. Anna Świątek.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 20