› Sport i rekreacja
16:10 / 13.11.2018

Inwestor z Poznania przejmie Jarotę? Kto może zostać nowym prezesem?

Inwestor z Poznania przejmie Jarotę? Kto może zostać nowym prezesem?

fot. Dawid Borucki

Już w środę, 14 listopada w sali konferencyjnej Jarocin Sport odbędzie się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia, na którym mamy poznać nowego prezesa Jaroty Jarocin.

 

R E K L A M A

 

W środę, 31 października rezygnację z funkcji prezesa Jaroty Jarocin złożył Eugeniusz Gościniak. Zarząd zastanawiał się także nad wycofaniem zespołu seniorskiego z rozgrywek III ligi z powodu problemów finansowych. W oświadczeniu wydanym przez klub przed meczem z Chemikiem Bydgoszcz czytamy, że „największy sponsor, czyli Urząd Miasta i Gminy oraz podległe mu spółki na rundę jesienną sezonu 2018/2019 przeznaczyły 30% kwoty, która była dla klubu wypłacana od kilku sezonów. Wiceburmistrz oświadczył, że nie ma możliwości prawnych dofinansowania klubu przez Urząd Miasta w wysokości wcześniej otrzymywanych.”

 

Niemal natychmiast pojawiły się nazwiska potencjalnych kandydatów na nowego prezesa. Jedne funkcjonowały w obiegu krótko, inne znacznie dłużej. Jako pierwsze pojawiło się nazwisko Roberta Kaźmierczaka. Według nieoficjalnych informacji z przełomu października i listopada, miał on przestać pełnić funkcję wiceburmistrza i zostać prezesem Jaroty Jarocin. Jednak ostatnie wiadomości sugerują, że Robert Kaźmierczak pozostanie na stanowisku zastępcy Adama Pawlickiego. Jak powiedział sam zainteresowany, nie było nigdy rozmów o przejęciu funkcji prezesa JKS-u. Przede wszystkim dlatego, że pojawiłby się konflikt interesów.

 

W pierwszych dniach listopada kolejnymi kandydatami mieli być Maciej Dolata i Piotr Garbarek. Pierwszy aktualnie jest trenerem LKS-u Gołuchów, który występuje w IV lidze. Dolata w przeszłości był związany z Jarotą jako członek zarządu, tymczasowy szkoleniowiec, a także kurator w drugiej połowie 2013 roku. Z kolei Garbarek to były zawodnik Jaroty, który od tego sezonu występuje właśnie w Gołuchowie. W poprzednich latach były kapitanem JKS-u i zasiadał także w zarządzie klubu. Ale zarówno Maciej Dolata, jak i Piotr Garbarek zdementowali pogłoski o ich kandydaturze.

 

Na nieoficjalniej giełdzie wymieniano także nazwisko Juliana Dropika, który latem tego roku przyczynił się wspólnie z Kamilem Stefaniakiem do reaktywacji seniorskiej drużyny GKS-u Jaraczewo. Klub bardzo dobrze radzi sobie w B-Klasie. Po rundzie jesiennej jest wyraźnym liderem z dorobkiem 30 punktów. Sam zainteresowany potwierdził, że pojawiła się propozycja zostania prezesem klubu z Jarocina i – jak zaznaczył – „los Jaroty nie jest mu obojętny”.

 

Jednak w ostatnich dniach pojawiła się nowa kandydatura. Nieoficjalnie mówi się, że inwestorem i nowym prezesem Jaroty ma być adwokat, mający własną kancelarię z biurami w Poznaniu i Szczecinie. Nie będzie to nowa osoba w piłce nożnej, ponieważ aktualnie zasiada w zarządzie jednego z klubów poznańskiej A-Klasy.

 

Mówi się, że jednym z warunków przejęcia klubu ma być spłata zobowiązań wobec piłkarzy JKS-u przez miasto. Tymczasem ustępujący zarząd twierdzi, że klub nie ma żadnych zobowiązań.

Środowe Walne Zgromadzenie rozpocznie się o 18.00.

/INFORMACJA BĘDZIE AKTUALIZOWANA W TRAKCIE POSIEDZENIA/

AKTUALIZACJA (18:15)

Eugeniusz Gościniak otworzył Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia. Przewodniczącym zebrania został Przemysław Wróblewski.

AKTUALIZACJA (18:18)

Eugeniusz Gościniak odczytał oświadczenie klubu, które w dniu dzisiejszym pojawiło się na stronie klubu. Zarząd dementuje w nim wszelkie doniesienia związane z zaległościami klubu na rzecz miasta oraz warunkiem inwestora, że spłata tego zadłużenia była konieczna do jego przejęcia.

AKTUALIZACJA (18:20)

Zmieniono porządek obrad. Wykreślono z niego przede wszystkim punkty związane z wyborem nowego prezesa i wyborów uzupełniających do zarządu.

AKTUALIZACJA (18:23)

Trwa odczytanie spraw związanych z Akademią Jaroty Jarocin. Przedstawiono trenerów, a także wyniki poszczególnych zespołów, a także plany na przyszły rok. Wśród nich jest powołanie Rady Rodziców.

AKTUALIZACJA (18:27)

Głos zabrał Eugeniusz Gościniak, który 31 października 2018 roku zrezygnował z funkcji prezesa Jaroty. Eugeniusz Gościniak podsumowuje ostatnie blisko 6 miesięcy, gdy zasiadał na tym stanowisku.

AKTUALIZACJA (18:32)

Były prezes Jaroty mówi o spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, która miała zostać założona w klubie. Nie udało się tego doprowadzić do końca przed rozpoczęciem sezonu i dalsze działania przełożone zostały na przerwę zimową.

AKTUALIZACJA (18:36)

W dniu 2 grudnia odbędzie się turniej piłki nożnej halowej z okazji 20-lecia klubu.

AKTUALIZACJA (18:37)

Eugeniusz Gościniak złożył podziękowania osobom współpracującym z klubem w ostatnim czasie.

AKTUALIZACJA (18:39)

Kolejne Walne Zebranie odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Jarocin Sport.

AKTUALIZACJA (18:41)

Zebranie się zakończyło.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A