› Aktualności
10:00 / 16.08.2018

Jak prawidłowo pakować paczki kurierskie?

Jak prawidłowo pakować paczki kurierskie?

Przesyłka kurierska to dobra opcja, jeżeli chodzi o przesyłanie paczek krajowych, a także zagranicznych. Dzięki temu możemy być pewni, że standardowy czas wysyłki waha się w granicach 1-3 dni roboczych. Adresat bardzo szybko otrzymuje naszą przesyłkę. Poza tym zwracamy też uwagę na to, że paczki transportowane przez firmę kurierską są po prostu bezpieczniejsze i znacznie rzadziej ulegają zniszczeniu lub zagubieniu, w porównaniu do innych form dostaw. Musimy jednak pamiętać o tym, że stan, w jakim zostanie dostarczona paczka, zależy też od nas, a w szczególności od tego, czy dobrze ją zapakujemy. Dlatego zwróćmy uwagę na to, jak należy prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę.

R E K L A M A

Wybieramy właściwą firmę

Podczas całego procesu przesyłania paczki, bardzo ważne jest to, jaką firmę wybierzemy. W ten sposób możemy określić, czy istnieje większe ryzyko związane np. z zagubieniem lub dostarczeniem niekompletnej przesyłki. Dlatego warto wybierać firmę: www.epaka.pl, która oferuje wysoką jakość usług, a przy okazji konkurencyjne ceny. Również w tym przypadku musimy zadbać o właściwe zapakowanie przedmiotu, który chcemy wysłać za pomocą kuriera. Bez dbałości z naszej strony o ten aspekt, nawet najlepszy kurier nie zagwarantuje dostarczenia przesyłki w niezmienionym stanie.

Najważniejsze zasady pakowania przesyłek kurierskich

Istnieje parę ogólnych zasad, którymi powinniśmy się kierować podczas pakowania przesyłek kurierskich. Dzięki nim znacznie zmniejsza się ryzyko związane z uszkodzeniem lub zniszczeniem towaru. W końcu musimy pamiętać o tym, że w trakcie trwania całego procesu dostawy, paczka jest wielokrotnie przestawiana i przekładana z jednego samochodu do drugiego. Dlatego, jeżeli przedmiot nie jest zabezpieczony, to może z łatwością się zepsuć. Jednak stosowanie się do poniższych wymagań znacznie zminimalizuje to ryzyko.

Zewnętrzne opakowanie

Opakowanie zewnętrzne to w większości przypadków karton. Zawsze powinniśmy zadbać o to, by był solidny i trwały. Dzięki temu nawet w przypadku lekkiego zamoknięcia, nic się z nim nie stanie. Możemy też być wtedy pewni, że przesyłany towar nie okaże się zbyt ciężki. Dlatego powinniśmy decydować się na kartony, które mają co najmniej dwie warstwy. Zwróćmy też uwagę na to, że przedmioty ważące powyżej 50 kg, muszą być przesyłane na palecie. Tylko lżejsze produkty są umieszczane w kartonach.

Zabezpieczenie wnętrza

Kolejnym bardzo ważnym elementem, który dba o właściwe zabezpieczenie przesyłki, jest wypełniacz. Dzięki niemu towar umieszczony w kartonie nie będzie się przemieszczał w trakcie transportu. Szczególnie powinniśmy o tym pamiętać w przypadku kruchych przedmiotów, ale też takich, które zostawiają wiele wolnego miejsca w kartonie. Zazwyczaj do wypełnienia wykorzystuje się styropian lub kawałki tektury. Towar, który jest tak zabezpieczony, musimy później zakleić taśmą, wtedy nie powinno dojść do uszkodzenia lub zniszczenia.

R E K L A M A
0
2
oceń tekst 2 głosów 0%
R E K L A M A