› Gospodarka
12:10 / 14.06.2018

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Dostępne na rynku oferty kredytów gotówkowych kuszą nas pieniędzmi na dowolny cel, z niską ratą i atrakcyjnym oprocentowaniem. Czy aby zawsze jest tak kolorowo i przyjemnie jak przedstawiają to prospekty reklamowe? Sprawdź, jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy i na jakie parametry zwracać szczególną uwagę. 
 

R E K L A M A


Popularność kredytów gotówkowych bierze z faktu, że pieniądze pochodzące z takiego kredytu, możemy przeznaczyć na dowolny cel. Nie trzeba przedstawić bankom żądnych rachunków, faktur czy zaświadczeń, potwierdzających wykonanie określonych usług czy dokonywanie zakupów. Bank nie wnika w przeznaczenie udzielanego kredytu, dzięki czemu nie generuje tak wielu formalności. Jednocześnie, w wielu przypadkach, kredyt gotówkowy daje nam większą niezależność niż kredyt na dany cel. Przykładowo: biorąc kredyt samochodowy, nie tylko musimy udokumentować zakup pojazdu, ale także – do momentu spłaty kredytu – scedować na bank współwłasność auta. W przypadku zakupu samochodu za kredyt gotówkowy to my pozostajemy jedynymi właścicielami pojazdu, co znacznie zwiększa zakres naszej niezależności (pozwala np. sprzedać auto w dowolnym momencie). 
 
 
 
Porównaj oferty dostępne na rynku 
 
 
Niestety nie ma nic za darmo. Kredyt gotówkowy, mimo że łatwiejszy do otrzymania i dający większą niezależność, będzie droższy i wyżej oprocentowany niż kredyt samochodowy czy hipoteczny. Warto więc dokładnie analizować i porównywać ze sobą poszczególne oferty kredytowe, aby mieć pewność wyboru najkorzystniejszej oferty. Przydatnym narzędziem będzie porównywarka kredytowa na www.lowcakredytow.pl. Pozwala ona na szybkie porównanie najważniejszych parametrów poszczególnych ofert kredytów gotówkowych (oprocentowanie, RRSO, całkowity koszt spłaty kredytu, ubezpieczenie) proponowanych przez kilkadziesiąt banków. 
 
 
 
Oceń swoją historię kredytową 
 
 
Decydując się na kredyt gotówkowy, warto pamiętać, że im bogatszą mamy historię kredytową, tym większe są nasze szanse na otrzymanie kredytu na korzystnych warunkach. Dla banku bardzo ważne jest to, że w przeszłości nasze zobowiązania spłacaliśmy terminowo, nie mając problemów z płatnościami. Im nasza historia kredytowa skromniejsza lub bardziej skomplikowana z uwagi na niespłacane terminowo zobowiązania, tym nasze szanse na atrakcyjny kredyt maleją. 
 
 
 
Niskie oprocentowanie, a usługi dodatkowe 

 
Bardzo często atrakcyjne oprocentowanie lub pozostałe warunki kredytu gotówkowego, dostępne są wyłącznie w pakiecie z dodatkowymi usługami, np. otwarciem rachunku oszczędnościowego czy skorzystaniem z karty płatniczej. Warto zastanowić się, czy faktycznie potrzebujemy tego rodzaju funkcjonalności, czy np. posiadany rachunek w innym banku w pełni nie pokrywa naszego zapotrzebowania. Jeśli zrezygnujemy z dodatkowych usług, może się okazać, że nie mamy szans na oferowane wcześniej korzystne warunki. 
 
 

 
Chcesz wziąć kredyt na mieszkanie? Zobacz najnowszy ranking kredytów hipotecznych [ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A