› Gospodarka
14:37 / 16.11.2018

Jak zatrudniać pracowników na rynku globalnym?

Jak zatrudniać pracowników na rynku globalnym?

Twoja firma się rozrasta, otwierasz nowe, zagraniczne oddziały i widzisz, że musisz odpowiednio dostosować procesy kadrowo-płacowe? Zastanów się nad opisanymi w artykule istotnymi kwestiami, które mogą pomóc Ci podjąć ważne decyzje związane z kadrami i płacami.


Realia współczesnego rynku pracy

Zaczynając rozmowę o zmianach, należy w pierwszej kolejności uwzględnić warunki panujące na rynku pracy w krajach, w których znajdują się oddziały Twojej firmy. W 2020 r. 40% najbardziej produktywnej warstwy społeczeństwa będą stanowić tzw. millenialsi, którzy deklarują inne ambicje i oczekiwania od pracodawców niż wcześniejsze pokolenia. Jest to jeden z istotnych trendów, w których kadry i płace muszą się orientować i nie opóźniać z wprowadzaniem stosownych zmian do organizacji. W przeciwnym razie konkurencja bardzo szybko wykorzysta ten brak czujności.

Strategia kadrowa wobec globalizacji

Zaplanowanie i wdrożenie efektywnych procesów kadrowo-płacowych wymaga dogłębnego zrozumienia strategii biznesowej organizacji. Wewnętrzny dział HR nie daje jednak gwarancji znajomości lokalnych rynków i wymogów obowiązujących w państwach, w którym planujesz otworzyć swój nowy oddział.

Firmy, które nie są w stanie wdrożyć strategii kadrowych na poziomie globalnym, zostaną bardzo szybko wyprzedzone przez konkurencję. Nie chodzi tu tylko o wyścig w pozyskiwaniu z rynku największych talentów, ale także o zapewnienie rzetelnej administracji HR. Z tego powodu średnim i dużym firmom poleca się outsourcing kadr i płac. Organizacje specjalizujące się w tej dziedzinie, jak TMF Group, świadczą usługi kadrowo-płacowe wsparte nowoczesnymi systemami, które znacznie ułatwią zarządzanie obszarem kadrowym w skali globalnej.

Zanim zdecydujesz się stworzyć czy powiększyć dział personalny w swojej firmie, zastanów się, czy bardziej opłacalnym i efektywnym sposobem nie będzie skorzystanie ze wsparcia zewnętrznej organizacji, która zatrudnia specjalistów znających rynek pracy w wielu krajach. Pamiętaj, żeby kalkulując możliwe scenariusze uwzględnić koszt lokalnych systemów do naliczania płac, które po osiągnięciu pewnej skali są niezbędne.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%