Jaka przyszłość czeka nas z robotami? Możesz się tego dowiedzieć już dzisiaj

Opublikowano:
Autor:

Jaka przyszłość czeka nas z robotami? Możesz się tego dowiedzieć już dzisiaj  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Czy wiecie, że pierwszy na świecie robot już otrzymał obywatelstwo albo, że ludzie już teraz żenią się z robotami?

 

 

O zbliżającej się nieuchronnie cywilizacji ludzi i robotów będzie można posłuchać podczas wykładu prof. dr hab. Wandy Krzemińskiej. Będzie on miał charakter popularyzatorski, nie naukowy, a przez to zrozumiały dla wszystkich. Przedstawianym treściom towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna. W trakcie spotkania można się będzie dowiedzieć, w jakich dwunastu zawodach roboty nie są w stanie zastąpić ludzi.

 

Spotkanie zatytułowane „Ludzie i roboty - co nam przyniesie przyszłość?” odbędzie się w środę 20 lutego 2019 r. Początek o godz. 17.00 w sali kominkowej w pałacu Radolińskich w Jarocinie. Wstęp wolny.

 

 

Prelegentka jest absolwentką jarocińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki z 1965 roku. Po studiach na filologii romańskiej rozpoczęła pracę naukową na UAM w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł profesora. Wykładała równolegle na Uniwersytecie Warszawskim, jak również we Francji (Paryż, Lyon, Saint Nazaire, Besancon) i Rosji (Moskwa). W latach 2005-2017 pracowała w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, a od roku 2016 – w Colegium Da Vinci w Poznaniu.

 

Prof. dr hab. Wanda Krzemińska kształciła najpierw romanistów, potem nauczycieli języków obcych, a w ostatnich dwóch dekadach - dziennikarzy różnych specjalności. Odbyła drogę od filologii romańskiej do lingwistyki, a potem do nauk o komunikowaniu, od szeroko rozumianej humanistyki i kultury do myślenia o człowieku kategoriami społecznymi, etycznymi i ekologicznymi, od kulturowej europejskiej przeszłości do cyfrowej i zrobotyzowanej cywilizacji przyszłości. Przez cztery lata była członkiem dyrekcji Polskiej Akademii Nauk w Paryżu. W latach 90. współtworzyła nowy system edukacji dla uczelni wyższych, znany pod nazwą 3 + 2 (3 lata licencjatu i 2 lata magisterium). Opublikowała ok. 80 publikacji naukowych, w większości artykułów z dziedzin glottodydaktyki, lingwistyki stosowanej (do 1989) i nauk o komunikowaniu (od 1990). Wypromowała 6 doktorów i 230 magistrów.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE