› Sport i rekreacja
14:57 / 20.12.2018

Jarocie grozi upadłość?! Ruszyła zbiórka pieniędzy

Jarocie grozi upadłość?! Ruszyła zbiórka pieniędzy

fot. zrzutka.pl

Jarota Jarocin od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi. W czwartek uruchomiona została zbiórka funduszy.

 

 

„Na chwilę obecną klubowi grozi upadłość” – takie zdanie możemy przeczytać na profilu Ratujemy Jarotę Jarocin na stronie internetowej zrzutka.pl. Klub zwraca się do kibiców z prośbą o wsparcie finansowe JKS-u w tej trudnej sytuacji. Jednak głównym celem nie jest pierwszy zespół. „Pomóżcie nam uratować przede wszystkim Akademię Piłkarską, w której trenuje 170 dzieci uczestniczących w rozgrywkach piłkarskich” - czytamy w opisie.

 

 

W tej chwili Jarota posiada 84-tysięczny dług, o którym poinformowali inwestorzy zainteresowani przejęciem klubu – Piotr Kaszyński z synami – podczas ubiegłotygodniowego Walnego Zebrania Stowarzyszenia. Zaległości finansowe były jedną z przyczyn wycofania się inwestorów.

Na profilu możemy również przeczytać, że zbiórka jest prowadzona „w związku z bardzo trudną sytuacją finansową, spowodowaną głównie przez zmniejszenie dotacji o 2/3 z Urzędu Miasta Jarocin w ramach konkursu”. Celem jest 100 000 złotych. Zbiórka – według informacji zamieszczonych na zrzutka.pl – potrwa do końca marca.

Dzisiaj o 18.00 rozpocznie się kolejne Walne Zebranie Stowarzyszenia.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%