› Aktualności
12:07 / 20.03.2020

Jarocin. Czas epidemii. #Zostańwdomu. City of silence. Wymowny obraz [WIDEO]

Jarocin. Czas epidemii. #Zostańwdomu. City of silence. Wymowny obraz [WIDEO]

fot. Stopklatka z filmu YT/Filmovy

Jarocin. Czas epidemii. #Zostańwdomu. City of silence. Wymowny obraz

[ZOBACZ WIDEO]

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

Pochodzi z Jarocina. Po dwunastu latach przerwy wrócił do naszego miasta. Na stałe związany jest z Poznaniem, do którego zamierza się przeprowadzić z powrotem jeszcze w tym roku. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem imprez i filmowaniem. Ten czas przestoju w swojej branży, spowodowanego pandemią koronawirusa, postanowił wykorzystać twórczo.

 

W słynnym filmie "Rejs" Marka Piwowskiego z 1970 jeden z bohaterów wywiada kultowe już słowa: "W filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda… Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Tak, proszę pana… (...) W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje.".

Czy ten pozorny brak jakichkolwiek zdarzeń może stać się tematem do twórczych poszukiwań? Czy można zrobić film o kwarantannie i o tym, że wszyscy ludzie siedzą w domach? Okazuje się, że tak. Film, który można zobaczyć na kanale filmovy.pl, pokazuje miasto podczas zakazu wychodzenia. Jego autorem jest Łukasz Woźniak.

 

- W dobie, że rząd zablokował imprezy masowe, wydarzenie kulturalne itp. którymi się zajmuję zawodowo. Wpadłem na pomysł, by poświecić czas na nagranie miasta, w którym się wychowałem podczas pandemii COVID19 - wyjaśnia autor zdjęć i montażysta w jednej osobie. 

 

Zdjęcia do filmu trwały około 3 dni. Specjalnie w godzinach, kiedy słońce zachodzi, by uzyskać jak najlepszy efekt wizualny. Łukasz Woźniak ma w planach podobne realizacje w jeszcze innych miastach. Zobaczcie i oceńcie efekty.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART