› Kultura i Rozrywka
13:14 / 12.06.2018

Jarocin Festiwal 2018. Kolejna silna reprezentacja rapu

Jarocin Festiwal 2018. Kolejna silna reprezentacja rapu

fot. Materiały organizatora

Jarocin Festiwal 2018. Ogłoszono kolejnych rapowych artystów. Hip-hop w stolicy rocka.

 

R E K L A M A

 

Ogłoszenie Quebonafide oraz Kękę wywołało burzę komentarzy wśród internautów. Organizatorzy jednak na przekór tym, którzy kręcą głową z niezadowolenia, postanowili ogłosić kolejną hip-hopową ekipę. Tym razem na scenie pojawią się: The gang band, DJ 600V, Śliwa, Ostry/Bezimienni oraz Tau.

 

The gang band to wrocławski projekt rap - rockowy, w którego skład wchodzą raperzy Antone, Dizlel [OBW], muzycy znani z formacji Draw The Line oraz dj Liquid. Oldschoolowy rap, mocny riff gitarowy, głęboka linia basu, tłuste bębny, scretche mistrza w swoim fachu - połączone razem dają niezapomniane show. Misją ekipy jest niesienie przekazu, który oprawiony skocznym brzmieniem, daje publice opcję dobrej zabawy przy nie byle jakich tekstach.

Ostry to członek zespołów Bezimienni, Młoda Krew i Motywacja, który prowadzi także solową działalność artystyczną. W 2004 roku wraz z Adrianem „Ryjkiem” Sforą i Markiem „Marą” Hładkim założył zespół Bezimienni. W 2005 roku ukazał się debiutancki nielegal formacji zatytułowany Verba Veritatis. Rok później nakładem wytwórni Box Music ukazała się Granda, a dwa lata później Walka. W 2010 roku Ostry założył oficjalnie wytwórnię i markę odzieżową pod nazwą Klincz. W 2011 roku, nakładem tejże firmy do sprzedaży trafiła czwarta produkcja formacji Bezimienni pt. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni.

 

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny raper zagra na Jarocin Festiwal 2018! I nie tylko... [KLIKNIJ]

 

Tau, wcześniej znany jako Medium, raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny. Zadebiutował w 2008 roku nielegalem Seans spirytystyczny. Kolejne nagrania rapera ukazały się w 2010 roku: Alternatywne źródło energii i Teoria równoległych wszechświatów. W 2012 roku został wydany kolejny solowy album Mediuma pt. Graal, który dotarł do 18. miejsca najpopularniejszych płyt w Polsce.

Od 2012 roku wraz z producentem muzycznym Galusem współtworzy duet pod nazwą Egzegeza. Debiutancki album formacji zatytułowany Księga słów ukazał się w 2013 roku nakładem należącej do muzyka wytwórni Bozon Records.

DJ 600V DJ, producent muzyczny, inżynier dźwięku i raper. Sebastian Imbierowicz znany jest przede wszystkim z występów w zespole 1kHz, który współtworzył w latach 1994-1996. Był także członkiem krótkotrwałego projektu Huzdemak. W latach późniejszych skoncentrował się na pracy producenta muzycznego. Współtworzy także duet z amerykańskim raperem Ronem G. Od 2011 roku jest członkiem zespołu RaggaBangg.

Śliwa to członek zespołu Aspiratio Crew, który prowadzi również solową działalność artystyczną. W 2011 roku raper związał się z należącą do Pei wytwórnią muzyczną RPS Enterteyment. W listopadzie 2011 roku ukazał się singel Pełen etat zwiastujący debiutancki album solowy rapera. W międzyczasie muzyk gościł na debiutanckim albumie zespołu My Riot – Sweet Noise. W 2012 roku do sprzedaży trafił debiut Śliwy zatytułowany Pełen etat. Materiał został wyprodukowany przez Hirassa, RX-a, Quela, Gotiego, Braha oraz Edizza. Gościnnie na płycie wystąpili m.in. Kobra, Vixen, Kroolik Underwood oraz Bezczel. Parę dni temu, wytwórnia RPS Enterteyment poinformowała, że zakończyła współpracę ze Śliwą.

Artyści zostali zaproszeni do współpracy przez jarocińskiego rapera - Sigmę NGWM.

R E K L A M A
0
2
oceń tekst 2 głosów 0%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 5