› Aktualności
11:47 / 11.04.2018

Jarocin Festiwal 2018. Ten artysta wraca na festiwal latach

Jarocin Festiwal 2018. Ten artysta wraca na festiwal latach

fot. Materiały organizatora

Jarocin Festiwal 2018. Festiwal Jarocin. Artyści na Jarocin Festiwal 2018. Zagrają na Jarocin Festiwal

 

R E K L A M A

 

Organizatorzy Jarocin Festiwal 2018 ujawniają kolejną gwiazdę tegorocznego wydarzenia.

„Koncertuje bardzo rzadko. Ostatnią płytę wydał trzynaście lat temu. Ostatni raz zagrał w Jarocinie dwanaście lat temu. Mistrz Lech Janerka wraca do Jarocina!” - czytamy w informacji prasowej.

 

Pierwszą gitarę basową wystrugał sobie z... kwietnika. Było to na początku lat 80. Wokalista, basista, kompozytor i autor tekstów intrygujących swobodnymi skojarzeniami słowno- fonetycznymi pierwszy raz wystąpił w Jarocinie w 1985 roku z Klausem Mitffochem, w roku wydania płyty uznawanej za jedną z najważniejszych w historii polskiego rocka. Rok później nagrał solowy album „Historia podwodna”, który uzyskał podobny status.

 

Kolejne lata obfitowały w nowe wydawnictwa artysty. W 1987 r. nagrał płytę „Piosenki”, którą wydano ze względu na problemy z cenzurą dopiero po dwóch latach. Następny album – „Ur” poświęcony tytułowemu sumeryjskiemu miastu, ukazał się w roku 1991. Krążek różnił się stylistycznie od poprzedniej i późniejszej twórczości. Aranżacje stały się agresywne industrialne, momentami przytłaczające, pojawiło się sporo brzmień elektronicznych. Muzyk wydał także albumy: „Bruhaha” (1994 r.), „Dobranoc” (1997 r.) oraz „Fiu fiu” (2002 r.).

 

Ostatnią studyjną płytą Lecha Janerki jest krążek „Plagiaty”, który premierę miał w 2005 r. Album zawiera utwory skomponowane przez artystę w czasach młodzieńczych, natomiast teksty zostały napisane już współcześnie.

Pięknie jest, nieskromnie bardzo jest… występ tego wielkiego artysty dystansującego się od mainstreamu jest wydarzeniem bardzo rzadkim, wyczekiwanym i niezwykle wyjątkowym.

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 2