12:09 / 10.07.2019

Jarocin Festiwal 2019. Będzie ciekawa i energetyczna premiera

Jarocin Festiwal 2019. Będzie ciekawa i energetyczna premiera

Tegoroczny Jarocin Festiwal rusza w najbliższą sobotę - 13 lipca. Znamy już dokładny „rozkład jazdy” i szczegóły organizacji. Jednym z ciekawszych wydarzeń będzie na pewno projekt Marak Piekarczyka, który będzie miał premierę na jarocińskiej scenie.

 

 

Były wokalista zespołu TSA zaprosił do udziału w swoim przedsięwzięciu Piotra Cugowskiego i Damiana Ukeje, z którymi - jako trio - wykona partie wokalne na głosy w aranżacjach rockowych.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Organizatorzy tak piszą o projekcie:

 

 

Wysokie, mocne głosy, ciekawie rozpisane. W Jarocinie usłyszymy najbardziej energetyczne i porywające oraz wzruszające utwory polsko- i angielskojęzyczne.

 

 

 

 

[rozpoczynamy segregację BIO odpadów - o co najczęściej pytają mieszkańcy i jak odpowiada gmina - szczegóły TUTAJ]

 

 

 

Wokalistom towarzyszyć będzie, oprócz symbolicznej sekcji rytmicznej, orkiestra składająca się z wiolonczelistek. W projekcie pojawi się także wrocławski zespół Strain.

 

 

- Mamy zaszczyt i ogromną przyjemność wystąpić podczas tegorocznego festiwalu w Jarocinie w nowym projekcie Marka Piekarczyka. Przybywajcie tłumnie 13 lipca - piszą w mediach społecznościowych artyści.

 

 

Strain zagrał już dwa lata temu na festiwalu w Jarocinie. Wówczas koncert został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Od 2012 roku grupa zagrała prawie 300 koncertów w Polsce i w Niemczech. Występowała z takimi zespołami jak: TSA, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Hunter, Ira, Lady Pank i wieloma innymi - Saxon, Black Label Society, Blues Pills.

 

 

[przygotowania do Jarocin Festiwalu ruszyły pełną parą - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Po drodze grupa wygrała między innymi przeglądy: Muzyczna Jesień w Grodkowie czy Liga Rocka w Jeleniej Górze. Ich pierwsza płyta nominowana była do „Płyty rocku” Antyradia. Kolejna zyskała świetne recenzje w Top Guitar, Magazyn Gitarzysta, Teraz Rock, Lizard Magazyn, Metal Hammer.

 

 

Na płytach zespołu gościnnie wystąpili, między innymi Marek Piekarczyk i Krzysztof Zalewski, który był na festiwalu w Jarocinie dwa lata temu. Pod koniec 2019 ukaże się trzecia płyta Strainu.

 

 

Zanim to jednak nastąpi, grupę będzie można usłyszeć podczas tegorocznego Jarocin Festiwalu - w sobotę 13 lipca [szczegóły wydarzenia TUTAJ].

 

AKTUALNY NUMER GAZETY JAROCIŃSKIEJ JUŻ W SKLEPACH, A W NIM:

 

 

 

MAREK PIEKARCZYK Z MUZYKAMI, KTÓRYCH ZAPROSIŁ DO SWOJEGO PROJEKTU

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%