14:36 / 22.06.2019

Jarocin Festiwal 2019. Do finału Rytmów coraz bliżej

Jarocin Festiwal 2019. Do finału Rytmów coraz bliżej

Cały czas trwają jeszcze eliminacje do Jarocińskich Rytmów Młodych. Przed nami trzeci i ostatni koncert, który ma wyłonić kolejnego laureata Rytmów. Kto wystąpi na scenie tegorocznego Jarocin Festiwalu?

 

 

Nabór zespołów do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych został ogłoszony na początku kwietnia. Początkowy termin zgłoszeń został wydłużony o tydzień - do 6 maja [szczegóły TUTAJ].

 

 

Okazało się, że swoich sił na jarocińskim festiwalu chce spróbować około setki „młodych” kapel.

 

 

Jury, w składzie: Marek Piekarczyk, były wokalista zespołu TSA - przewodniczący, Sidney Polak, wokalista, muzyk i kompozytor oraz Tomasz Jankowski, jarocinian, muzyk i nauczyciel - przesłuchało zgłoszonych wykonawców. Spośród nich wybrało „dwunastkę” artystów [więcej czytaj TUTAJ], którzy zakwalifikowali się do koncertów eliminacyjnych. Jurorzy przyznali, że „wybór artystów nie był łatwym zadaniem”.

 

 

[radni powiatowi w "oparach absurdu" - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Z komunikatu, który ukazał się na stronie internetowej Jarocina wynikało, że:

 

 

„Wybrana dwunastka prezentuje przekrój różnych współczesnych nurtów muzycznych. Są wśród nich: mocne grania, klasyczne rock’n’rollowe, rapcore, soul, blues, alternatywny pop-rock z gitarami i elektroniką, trochę indie, trochę britpopu, są kapele z pogranicza popu i rocka. Nie brakuje rasowych wokali, świetnych kompozycji i światowego brzmienia.”

 

 

Koncerty eliminacyjne na scenie Klubu Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie zaplanowane zostały na trzy kolejne niedziele: 26 maja, 2 i 23 czerwca - każdy od godziny 16.00.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Zgodnie z regulaminem Jarocińskich Rytmów Młodych każdy koncert zakończy się wyborem laureata, który przejdzie do kolejnego etapu konkursu. Poza tym laureaci wystąpią na głównej scenie pierwszego dnia festiwalu.

 

 

Z kolei zwycięzca JRM wybrany spośród tej trójki weźmie także udział w koncercie transmitowanym przez telewizję, który zaplanowany został na drugi dzień festiwalowy. Poza statuetką zespół będzie mógł skorzystać z nagrania singla z jednym utworem w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizacji teledysku.

 

 

Na scenie Kontrapunktu odbyły się już dwa koncerty eliminacyjne JRM. Laureatem pierwszego została kapela Izzy and the Black Trees [szczegóły TUTAJ]. Z kolei najlepszym wykonawcą drugiego koncertu została wokalistka - Jagoda Kret [więcej TUTAJ].

 

 

Ostatniego półfinalistę Jarocińskich Rytmów Młodych poznamy w najbliższą niedziele - 23 czerwca. Tym razem jury dokona wybory zwycięzcy spośród trójki wykonawców - Para, Hollow Stone i Fosfor. Cczwarty zespół, który zakwalifikował się do koncertów eliminacyjnych - Hengelo, zrezygnował z udziału w imprezie z powodów osobistych jednego z członków grupy.

 

 

Wstęp na koncerty eliminacyjne na scenie Klubu Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie jest otwarty dla każdego.

 

 

Jarocin Festiwal 2019 będzie trwał dwa dni i odbędzie się w sobotę i niedzielę - 13 i 14 lipca [szczegóły TUTAJ].

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%