11:35 / 11.03.2018

Jarocin. Na te wydarzenia trafi 140 tys. zł. Co zostanie zorganizowane?

Jarocin. Na te wydarzenia trafi 140 tys. zł. Co zostanie zorganizowane?

Jarocin. Prawie 140 tys. zł gmina przeznaczy na wsparcie organizacji tegorocznych imprez i cyklicznych rozgrywek sportowych o zasięgu ogólnopolskim. Środki trafią do organizacji pozarządowych, których projekty zyskały uznanie w ramach ogłoszonego przez samorząd konkursu ofert.

 

R E K L A M A

- Jednym z największych tegorocznych wydarzeń, wspartych przez gminną dotację, będą Mistrzostwa Europy do lat 18 w rugby, organizowane przez Wielkopolski Okręgowy Związek Rugby. Jarocin będzie jednym z gospodarzy tego spektakularnego przedsięwzięcia, podczas którego w pięciu wielkopolskich miastach będzie rywalizowało 16 zespołów m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Rosji oraz Ukrainy.

 

Już pod koniec marca, w ramach europejskich rozgrywek, odbędą się w Jarocinie 4 spotkania. Doskonałym miejscem do organizacji przedsięwzięcia o tak dużym rozmachu okazały się być zmodernizowane w ubiegłym roku boiska Jarocin Sport [ZOBACZ TUTAJ].

 

- To dla nas duże wyróżnienie oraz doskonała okazja do promowania Jarocina na arenie międzynarodowej – podkreśla wagę imprezy burmistrz Adam Pawlicki cytowany w informacji rozesłanej do mediów. Miłośników Rugby czekają w tym roku także: Puchar Wielkopolski oraz Polish Talent Cup w rugby – imprezy organizowane przez miejscowy klub ”Sparta” Jarocin.

 

Wśród wydarzeń sportowych, które zyskały wsparcie finansowe gminy jest odbywający się od 4 lat Rock Run 2018 - rockowy półmaraton oraz bieg na 10 kilometrów, w którym spotykają się biegacze z całej Polski.

W tym roku uczestnicy Rock Runa pobiegną ku czci Powstańców Wielkopolskich, wpisując się tym samym w jarocińskie obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

 

W gminnym kalendarzu imprez sportowych nie zabraknie wydarzenia dla miłośników taekwondo. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Białe Tygrysy” zorganizuje 2. White Tigers Cup Jarocin 2018. Dla miłośników piłki nożnej Fundacja Animacji Społeczno – Ekonomicznych w Jarocinie zorganizuje letnie i zimowe wydarzenie pod nazwą Jarocin Cup 2018 oraz 12. edycję Turnieju o Puchar Macieja Udzika.

W 2018 roku obchodzić też będziemy jubileusz 20-lecia działalności JKS Jarota Jarocin, Festiwal Sportu, turnieje mini siatkówki w ramach cyklicznych rozgrywek Towarzystwa Krzewienia Sportu „Siatkarz” w Jarocinie, a także organizowane przez Międzyszkolny Klub Sportowy Jarocin.

 

Także te imprezy zostały docenione przyznaniem przez gminę Jarocin dotacji na ich organizację. Wsparcie finansowe gminy otrzymały także cykliczne rozgrywki sportowe organizowane przez Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Antonio” oraz „Czwartki Lekkoatletyczne” organizowane przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego.

Chcesz wiedzieć pierwszy, co się dzieje w regionie? POLUB NASZĄ STRONĘ - ZWIELKOPOLSKI24.PL [TUTAJ]

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A