› Aktualności
19:06 / 07.08.2018

Jarociniacy na wielkim zlocie w Gdańsku [VIDEO, ZDJĘCIA]

Jarociniacy na wielkim zlocie w Gdańsku [VIDEO, ZDJĘCIA]

fot. Profil społecznościowy hufca ZHP w Jarocinie

40 harcerzy oraz 4 instruktorki z jarocińskiego hufca ZHP uczestniczą w zlocie, który od wczoraj trwa w Gdańsku. Organizowany jest na 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbywa się pod hasłem „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”.

 

 

R E K L A M A

Spotkanie harcerzy z całej Polski potrwa do 16 sierpnia. Dla uczestników będzie to nie tylko czas zabawy, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności czy poznania Gdańska i Pomorza, ale również służby lokalnym społecznościom, u których będą gościć. Oficjalna ceremonia otwarcia rozpoczęła się dzisiaj o godz. 14.00.

 

Szczególnie efektownym punktem zlotu ma być utworzona z uczestników największa „żywa” flaga Polski. Harcerze pobiją w ten sposób dotychczasowy krajowy rekord Guinessa. Sercem imprezy jest utworzone niemal na 100 ha Wyspy Sobieszewskiej miasteczko zlotowe z całą infrastrukturą. Centrum logistyczne wydarzenia, gdzie odbywać się będzie m.in. rejestracja uczestników, ulokowano w kompleksie targowym Amber Expo. Codzienne na trasie między Letnicą a Wyspą oraz na zajęcia w różnych częściach województwa harcerzy będzie wozić 85 autokarów.
 

 

 

 

 

 

Jak jarocińscy harcerze uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego CZYTAJ TUTAJ

 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 4