Jarociniacy wysoko w "Hellena Tour 2018"

Jarociniacy wysoko w "Hellena Tour 2018" - Zdjęcie główne

Maciej Paterski zajął trzecie miejsce, a Szymon Krawczyk uplasował się na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej, rozegranego w miniony weekend, 33. Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2018.

Na starcie czteroetapowego wyścigu stanęło w sumie czterech kolarzy z Jarocina: Maciej Paterski w barwach Wibatech Merx 7R, Szymon Krawczyk w ekipie Vosters Uniwheels, Przemysław Kuświk z Pogonią Mostostal Puławy oraz Bartosz Mikler w Mix Team-ie, czyli reprezentant MLUKS Victoria Jarocin w grupie mieszanej, złożonej z zawodników różnych klubów.

W rywalizacji o końcowe zwycięstwo liczyli się przede wszystkim dwaj pierwsi. Ostatecznie Maciej Paterski zajął trzecie miejsce, natomiast Szymon Krawczyk został sklasyfikowany na piątej pozycji. Przemysław Kuświk był 50., a Bartosz Mikler 54. w stawce 108 kolarzy, którzy dojechali do mety w Kaliszu. Zwycięzcą został tegoroczny torowy mistrz świata w omnium Szymon Sajnok z reprezentacji Polski.

Maciej Paterski został na mecie w Kaliszu uhonorowany czarną koszulką dla najaktywniejszego kolarza wyścigu. Natomiast Szymon Krawczyk otrzymał pomarańczową koszulkę, przeznaczoną dla zwycięzcy klasyfikacji młodzieżowej, zawodników do lat 21.