› Aktualności
09:28 / 13.03.2019

Jarociniacy wystąpią na finał festiwalu w Poznaniu

Jarociniacy wystąpią na finał festiwalu w Poznaniu

fot. Michał Skrzpczak

Jarociński projekt „Żywa Akademia Pana Kleksa”, który był jednym z wydarzeń ubiegłorocznego Jarocin Festiwal będzie można zobaczyć w Poznaniu, podczas finału największego polskiego festiwalu showcase’owego - Enea Spring Break.

 

R E K L A M A

 

 

Enea Spring Break Showcase Festival & Conference to pionierskie na polskim rynku wydarzenie - impreza, w ramach której koncerty młodych obiecujących zespołów sąsiadują z warsztatami i panelami dla uczestników! Szósta edycja największego polskiego festiwalu showcase’owego odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia.

 

Trwająca trzy dni impreza ma służyć prezentacji młodych, w tym także wielkopolskich, zespołów - zarówno publiczności, jak i wpływowym osobom ze środowiska muzycznego. W tym roku, po raz pierwszy, Enea Spring Break zagra także w niedzielę – 28 kwietnia. Na dziedzińcu Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim Estrada Poznańska przygotuje piknik dla rodzin i wszystkich spragnionych relaksu na świeżym powietrzu. Tam właśnie zabrzmi „Żywa Akademia Pana Kleksa”. Początek o godz. 14.00.

 

[ZOBACZ TUTAJ] XI Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” na przełomie marca i kwietnia z występem Sarsy

 

Jarociński projekt powstał w ubiegłym roku z myślą nie tylko o najmłodszych, ale jako przedsięwzięcie integrujące całe pokolenia. Jego inicjatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która wraz z muzykiem i nauczycielem Tomkiem Jankowskim, przy wsparciu Instytutu Książki oraz Gminy Jarocin przygotowała projekt w ramach Jarocin Festiwal 2018. „Żywa Akademia Pana Kleksa” to interaktywne widowisko, którego podstawą jest muzyka. Wybrane piosenki z wszystkich trzech filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa bawią, uczą, wzruszają, ale przede inspirują. Stąd obecność w repertuarze również autorskich piosenek.

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A