› Aktualności
14:45 / 24.11.2018

Jarocinianin brązowym medalistą mistrzostw Polski

 Jarocinianin brązowym medalistą mistrzostw Polski

fot. KPP w Jarocinie

Jarocin. Policja. Pracownik cywilny KPP. Mistrzostwa Polski.

 

 

Kolejny sukces pracownika jarocińskiej policji. Andrzej Grygiel pracownik cywilny Komendy Powiatowej Policji uczestniczył w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach rozegranych w Drzonkowie wzięło udział ponad 150 zawodników, w tym wielu medalistów Paraolimpiad, mistrzostw świata i Europy.

Andrzej Grygiel reprezentuje barwy Klubu Sportu Niepełnosprawnych START Kalisz, gra na wózku w kategorii V (osoby ze znacznym uszkodzeniem nóg) Do Jarocina wrócił z brązowym medalem. 

R E K L A M A

 

- To już 11 medal rangi mistrzowskiej naszego kolegi, ale jak sam mówi dla niego jest on najcenniejszy ze wszystkich. Zdobył go po serii niezwykle zaciętych meczów z wyżej klasyfikowanymi przeciwnikami. A mogło być jeszcze lepiej – w meczu który jak się okazało decydował o srebrnym medalu Andrzej po zaciętej walce miał piłkę meczową, ale niestety nie udało się mu pomyślenie zakończyć tej akcji i losy meczu odwróciły się na korzyść rywala. Spowodowało to że w ostatnim pojedynku Andrzej stanął pod ścianą – porażka spychała poza podium, wygrana dawała upragniony medal. Pięć setów wyrównanej i nerwowej rywalizacji doprowadziło do końcówki 10:10 – przeciwnik wziął czas ale Andrzej doskonale wytrzymał nerwowo tę sytuację i ostatecznie wygrał 12:10 - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.
 


„Lata lecą, pojawiają się nowi przeciwnicy, będzie pewnie coraz trudniej - mówi Andrzej Grygiel. Nie mam czasu brać udziału w zgrupowaniach, nie mogę za ciężko trenować bo dawno już przekroczyłem pięćdziesiątkę i zdrowie już nie to. Więc wyniki będą lepsze lub gorsze, ale mam nadzieję że długo będę jeszcze czerpał satysfakcję ze sportu …

 

Czytaj również: Policja na tropie ścigających się kierowców. "Jest podstawa do zatrzymania prawa jazdy" [ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A