› Aktualności
13:01 / 27.03.2018

Jarocińska spółka zamieniła się w agencję

Jarocińska spółka zamieniła się w agencję

fot. Materiały spółki JFPK

Jarocin. Gmina Jarocin. Jarocińskiej spółki komunalne. JFPK Jarocin. Jarocińska Agencja Rozwoju

 

R E K L A M A

Koniec Jarocińskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. Miejska spółka, znana nie tylko z poręczania kredytów, ale również z organizacji przetargów dla samorządu, doradztwa w zakresie funduszy unijnych, a ostatnio budowy sieci światłowodowej - zmieniła nazwę na Jarocińska Agencja Rozwoju.

„Zarząd Spółki pragnie poinformować, że wraz z rozwojem naszego przedsiębiorstwa i stałym poszerzaniem naszej oferty podjęliśmy decyzję o zmianie jej nazwy, tak aby bardziej odpowiadała obecnemu charakterowi naszego przedsiębiorstwa” – czytamy w komunikacie spółki.

Decyzję w tej sprawie jeszcze w ubiegłym roku podjęto na walnym zgromadzeniu wspólników JFPK. Teraz oficjalnie zmiana została odnotowana w Krajowy Rejestrze Sądowym. Dlaczego JFPK przemienił się w JAR?

- Dotychczasowa nazwa u niektórych naszych kontrahentów czy klientów, zwłaszcza w kontaktach telefonicznych, powodowała przyśpieszone bicie serca. Mogła się w pewnym zakresie źle kojarzyć, zwłaszcza w elemencie „poręczeń kredytowych”, stąd miedzy innymi decyzja o zmianie na JAR. Dodatkowo w ostatnich latach wiodący profil naszej działalności uległ zmianie - zarządzamy nieruchomościami, budujemy sieci światłowodowe - tłumaczy prezes Robert Cieślak. - Zmianę nazwy, w związku z rozszerzeniem naszej działalności, sugerowała już rok temu również rada nadzorcza spółki. JAR chce się skupić na usługach dla mieszkańców naszej gminy.

Spółka póki co, nie zamierza zmieniać logo (niedawno wprowadzono nowe ujednolicone logotypy wszystkich miejskich spółek – przyp. red.). Prezes Cieślak przewiduje, że koszty zmiany nazwy firmy nie będą znaczące. – Najwięcej wydamy na listy informujące naszych kontrahentów o zmianie nazwy i to będzie raczej główny koszt tej zmiany – dodaje prezes JAR.

JAR (JFPK) należy w stu procentach do gminy Jarocin. Przedstawicielem właściciela w spółce jest burmistrz Adam Pawlicki. Spółka została zarejestrowana w maju 2004 roku. Jak czytamy na stronie firmy, prócz działalności poręczeniowej, fundusz zajmował się też organizowaniem i przeprowadzaniem na zlecenie przetargów publicznych, opracowywaniem i sporządzaniem wniosków o środki zewnętrzne, a także nadzorem inwestycyjnym.

Spółka bardzo prężnie się rozwija, poczynając od 2004 roku. Jednym z takich kamieni milowych w rozwoju działalności poręczeniowej było udzielenie poręczenia dla dużego wniosku unijnego realizowanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie – mówił w trakcie ostatniej sesji wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz, uzasadniając uchwałę o przekazaniu JAR kolejnych nieruchomości.

- Chcąc dalej kontynuować funkcję poręczeniową, bo powolutku mnożnik, który można było stosować podlega wyczerpaniu, myślimy o dalszym rozwoju, dalszym dokapitalizowaniu spółki o kolejne nieruchomości, które zwiększą możliwości dalszego rozwoju tej działalności poręczeniowej. Szczególnie, że mamy kolejne wnioski unijne, gdzie wkład własny też musi być zabezpieczony.

Więcej o tym wkrótce.

R E K L A M A
6
8
oceń tekst 14 głosów 43%
R E K L A M A

Powiązane artykuły