Jarota górą w sparingu z Ostrovią

Jarota górą w sparingu z Ostrovią - Zdjęcie główne

Czwartoligowa Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. nie sprawiła większych problemów Jarocie Jarocin.

Drugi sparing tej zimy i druga wygrana piłkarzy JKS-u. Piłkarze jarocińskiej drużyny tym razem pokonali 1:0 Ostrovię Ostrów Wlkp. Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale mimo tego Jarota zdołała wyjść na prowadzenie dzięki bramce Damiana Pawlaka w 37. minucie. Po przerwie gospodarze zaczęli przeważać i zdominowali przeciwników nie pozwalając im na zbyt wiele. - Pozytywne było to, że po stracie piłki, potrafiliśmy ją odzyskać jeszcze na połowie przeciwnika - mówi Janusz Niedźwiedź, trener Jaroty.

Szkoleniowiec JKS-u wykorzystał sparing z Ostrovią, żeby sprawdzić przydatność zawodników do gry w zespole. Dlatego też każdy miał okazję zaprezentować swoje umiejętności i doprowadzić do tego, by trener Niedźwiedź miał ból głowy przy ostatecznej selekcji. - Od sobotniego meczu będę się skupiał bardziej na naszych piłkarzach, a nie tych testowanych, ponieważ chciałbym to wszystko zacząć układać - podkreśla Janusz Niedźwiedź. - Zostało niecałe siedem tygodni do rozpoczęcia rundy wiosennej, ale to naprawdę krótki okres. Dlatego trzeba już teraz wprowadzać plan gry, żeby zawodnicy zaczęli łapać automatyzmy, a nie poznawali dopiero pewne rzeczy - dodaje.

Jarota Jarocin - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:0 (1:0)
1:0 - Damian Pawlak (37.)

Jarota: Sebastian Kmiecik (82. - Marcin Wojciechowski), Piotr Skokowski (46. - zawodnik testowany), Taras Maksymiv (46. - Dawid Piróg), zawodnik testowany (55. - zawodnik testowany), zawodnik testowany (46. - zawodnik testowany), Michał Grobelny (46. - zawodnik testowany), zawodnik testowany (46. - zawodnik testowany, 72. - Dawid Idzikowski), Damian Pawlak (46. - Alan Janowski), Mateusz Dunaj (46. - zawodnik testowany), Mateusz Molewski (46. - zawodnik testowany), zawodnik testowany (72. - Dawid Krzyżaniak)