› Sport i rekreacja
12:50 / 06.09.2019

Jarota – Górnik: o pierwsze zwycięstwo w Jarocinie

Jarota – Górnik: o pierwsze zwycięstwo w Jarocinie

fot. Dawid Borucki/Archiwum

Jarota Jarocin w najbliższą sobotę, 7 września rozegra przed własną publicznością mecz 7. kolejki III ligi grupy II. Rywalem będzie Górnik Konin.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

 

Dla Jaroty będzie to trzecie spotkanie w Jarocinie. Dwa poprzednie kończyły się remisami – z KKS Kalisz i Gwardią Koszalin. Przed tygodniem podopieczni Piotra Garbarka przegrali w Gnieźnie z Mieszkiem i zaliczyli nieznaczny spadek w ligowej tabeli. Była to ich pierwsza porażka po serii czterech gier z punktami i druga w całym sezonem po przegranej na inaugurację w Kołobrzegu. W tej chwili JKS z dorobkiem 8 punktów – sześć z nich wywalczone w Gdyni i Starogardzie Gdańskim – zajmuje 10. pozycję. Najskuteczniejszym zawodnikiem Jaroty jest Mateusz Dunaj, który zdobył 4 bramki.

 

 

Na 14. lokacie z 4 punktami znajduje się Górnik Konin. Najbliżsi rywale JKS-u przegrali pierwsze trzy pojedynki ligowe, aby następnie zremisować z Nielbą Wągrowiec i pokonać Grom Nowy Staw. Przed tygodniem Górnik powrócił na ścieżkę porażek, ulegając nieznacznie Kotwicy Kołobrzeg. W tym sezonie ekipa z Konina 3 z 7 bramek zdobyła z rzutów karnych. Wszystkie z nich wykorzystał Taras Jaworsky. Pozostałe bramki zdobywali Mateusz Majer i Dawid Przybyszewski – po dwie.

Początek meczu Jarota – Górnik o 17.00.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%