› Sport i rekreacja
20:11 / 05.05.2018

Jarota Jarocin – Centra Ostrów Wielkopolski: słaby mecz i porażka JKS-u (ZDJĘCIA)

Jarota Jarocin przegrała 1:2 z Centrą Ostrów Wielkopolski w meczu 27. kolejki III ligi grupy II.

R E K L A M A

Podopieczni Marcina Woźniaka przystępowali do tego spotkania po wysokiej wygranej nad Wdą Świecie. Niestety, ten mecz dla Jarociniaków tak udany nie był. Jako pierwsi strzał oddali goście, ale próba z 5. minuty nie była celna. Groźniej było pod bramką Mateusza Filipowiaka w 17. minucie. Po strzale zza pola karnego piłka nieznacznie minęła słupek bramki JKS-u. Jeszcze bliżej gola było chwilę później, ale Centra nie wykorzystała sytuacji sam na sam. W 24. minucie ponownie próba sprzed szesnastki przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Filipowiaka. W 35. minucie wreszcie groźniej zaatakowała Jarota. Strzał Mikołaja Marciniaka obronił jednak bramkarz gości. Tuż przed przerwą wynik otworzyła Centra, która wyszła z szybką kontrą. Nie udało jej się powstrzymać obrońcom, strzału nie zablokował Marcin Banaszak, a nie obronił Filipowiak i to Ostrowianie schodzili na przerwę z prowadzeniem.

W drugiej połowie długimi fragmentami działo się niewiele. W 62. minucie groźniej zaatakowała Centra, ale dobrze w bramce spisał się Filipowiak. W 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do sytuacji strzeleckiej doszedł Piotr Garbarek, ale piłka po uderzeniu kapitana JKS-u poleciała wysoko nad bramką. Później znów inicjatywę przejęła Centra. Dobrze jednak spisywał się bramkarz JKS-u, który utrzymywał Jarociniaków przy nadziejach na remis. W 86. minucie kapitalnie obronił strzał niemal do pustej bramki. Chwilę później jednak po raz drugi skapitulował. Dośrodkowanie z głębi pola, brak zdecydowanego wybicia piłki przez obrońców Jaroty i Centra zdobyła drugiego gola. Sędzia doliczył 5 minut, a w nich Jarociniaków stać było tylko na honorowe trafienie. Dośrodkowanie z kornera Dominika Chromińskiego wykorzystał Marcin Banaszak.

Kolejny mecz Jarota rozegra w sobotę, 12 maja na wyjeździe z Wierzycą Pelplin. Początek o 17.00.

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Marcin Banaszak, Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Jędrzej Ludwiczak (88’ Alan Janowski) – Jakub Czapliński (63’ Marcin Szymkowiak), Jakub Nowak, Jacek Pacyński (59’ Mateusz Dunaj), Damian Sierant, Dominik Chromiński – Mikołaj Marciniak (80’ Miłosz Kowalski)

Więcej o spotkaniu w najbliższym numerze „Gazety”