Jarota Jarocin – Centra Ostrów Wielkopolski: słaby mecz i porażka JKS-u (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin przegrała 1:2 z Centrą Ostrów Wielkopolski w meczu 27. kolejki III ligi grupy II.

Podopieczni Marcina Woźniaka przystępowali do tego spotkania po wysokiej wygranej nad Wdą Świecie. Niestety, ten mecz dla Jarociniaków tak udany nie był. Jako pierwsi strzał oddali goście, ale próba z 5. minuty nie była celna. Groźniej było pod bramką Mateusza Filipowiaka w 17. minucie. Po strzale zza pola karnego piłka nieznacznie minęła słupek bramki JKS-u. Jeszcze bliżej gola było chwilę później, ale Centra nie wykorzystała sytuacji sam na sam. W 24. minucie ponownie próba sprzed szesnastki przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Filipowiaka. W 35. minucie wreszcie groźniej zaatakowała Jarota. Strzał Mikołaja Marciniaka obronił jednak bramkarz gości. Tuż przed przerwą wynik otworzyła Centra, która wyszła z szybką kontrą. Nie udało jej się powstrzymać obrońcom, strzału nie zablokował Marcin Banaszak, a nie obronił Filipowiak i to Ostrowianie schodzili na przerwę z prowadzeniem.

W drugiej połowie długimi fragmentami działo się niewiele. W 62. minucie groźniej zaatakowała Centra, ale dobrze w bramce spisał się Filipowiak. W 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do sytuacji strzeleckiej doszedł Piotr Garbarek, ale piłka po uderzeniu kapitana JKS-u poleciała wysoko nad bramką. Później znów inicjatywę przejęła Centra. Dobrze jednak spisywał się bramkarz JKS-u, który utrzymywał Jarociniaków przy nadziejach na remis. W 86. minucie kapitalnie obronił strzał niemal do pustej bramki. Chwilę później jednak po raz drugi skapitulował. Dośrodkowanie z głębi pola, brak zdecydowanego wybicia piłki przez obrońców Jaroty i Centra zdobyła drugiego gola. Sędzia doliczył 5 minut, a w nich Jarociniaków stać było tylko na honorowe trafienie. Dośrodkowanie z kornera Dominika Chromińskiego wykorzystał Marcin Banaszak.

Kolejny mecz Jarota rozegra w sobotę, 12 maja na wyjeździe z Wierzycą Pelplin. Początek o 17.00.

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Marcin Banaszak, Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Jędrzej Ludwiczak (88’ Alan Janowski) – Jakub Czapliński (63’ Marcin Szymkowiak), Jakub Nowak, Jacek Pacyński (59’ Mateusz Dunaj), Damian Sierant, Dominik Chromiński – Mikołaj Marciniak (80’ Miłosz Kowalski)

Więcej o spotkaniu w najbliższym numerze „Gazety”