Jarota Jarocin pokonała Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Jarota Jarocin pokonała Ostrovię Ostrów Wielkopolski - Zdjęcie główne

Drugie zwycięstwo odnieśli zawodnicy Jaroty Jarocin. Podopieczni Marka Nowickiego w 4. meczu towarzyskim pokonali 3:0 Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Pierwsza połowa była bardzo spokojna w wykonaniu obu drużyn. Groźniejsze sytuacje stwarzali Jarociniacy. Już w 8. minucie bardzo dobrą okazję miał Jędrzej Ludwiczak. Z bliskiej odległości posłał piłkę wysoko nad bramką. Kolejną groźną sytuację Jarota stworzyła w 31. minucie. Strzał Mateusza Dunaja po zagraniu Mateusza Molewskiego w świetnym stylu obronił bramkarz gości. Ponadto w pierwszej części spotkania z niecelnie dystansu strzelali Piotr Skokowski, Mateusz Molewski i Jakub Nowak.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od błędu obrony Ostrovii. Wykorzystał go Molewski, otwierając wynik meczu. Chwilę później głową strzelał Miłosz Kowalski. W 65. minucie najlepiej w polu karnym zachował się Krzysztof Czabański, wykorzystując zagranie Jędrzeja Ludwiczaka i zamieszanie w szesnastce. Na kwadrans przed końcem przed bardzo dobrą sytuacją stanął Radosław Barabasz, ale ponownie skuteczną interwencją popisał się bramkarz Ostrowian. Pięć minut później wynik meczu na 3:0 ustalił Nowak. Pomocnik Jaroty wykorzystał kolejny błąd obrony Ostrovii i pewnie pokonał bramkarza gości. W końcówce lepiej grali zawodnicy z Ostrowa. Tuż przed końcowym gwizdkiem kapitalną interwencją popisał się Mateusz Filipowiak, broniąc uderzenie z rzutu wolnego. Wynik się jednak nie zmienił.

W sobotę, 28 lipca Jarota w Jarocinie zmierzy się z Polonią Środa Wielkopolska. Początek o 17.00.

Skład Jaroty: Sebastian Kmiecik (60’ Mateusz Filipowiak) – Daniel Tomaszewski (46’ Jakub Czapliński), Marcin Banaszak (77’ Piotr Skokowski), Igor Skowron (46’ Krzysztof Czabański), Radosław Barabasz, Piotr Skokowski (71’ Daniel Tomaszewski) – Mateusz Dunaj (46’ Miłosz Kowalski), Jakub Nowak, Jędrzej Ludwiczak, Mateusz Molewski (70’ Gabriel Sołtysiak) – Mikołaj Łopatka (55’ Dawid Piskuła)