Jarota Jarocin z Sokołem Kleczew na remis (ZDJĘCIA)

Jarota Jarocin z Sokołem Kleczew na remis (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Remisem 1:1 zakończył się mecz 2. kolejki III ligi grupy II pomiędzy Jarotą Jarocin a Sokołem Kleczew.

Przed meczem doszło do oficjalnego otwarcia Stadionu Miejskiego w Jarocinie, na którym w ostatnim sezonie prowadzone były prace związane z wymianą murawy.

Po tej krótkiej ceremonii na boisku pojawili się piłkarze. Początek należał do gospodarzy. Jarota 2-krotnie próbowała zaskoczyć bramkarza gości. Najpierw strzelał Krzysztof Czabański. Jego uderzenie głową minęło bramkę rywali. Chwilę później z dość ostrego kąta uderzył Mateusz Molewski. W 25. minucie Jarociniacy dali się zaskoczyć. Po szybkim wznowieniu gry z autu oraz błędzie w defensywie padł gol na 1:0 dla Sokoła. Jarota potrzebowała 10 minut na wyrównanie. Na skraju pola karnego faulowany był Molewski. Jedenastkę na gola zamienił Piotr Skokowski.

Na pierwsze groźniejsze sytuacje w drugiej połowie musieliśmy poczekać blisko kwadrans. W 57. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliscy ponownego objęcia prowadzenia byli goście. Chwilę później znów spróbował zawodnik Sokoła Kleczew, tym razem zza pola karnego. W obu sytuacjach strzały nie zmusiły do interwencji Mateusza Filipowiaka. Znów szybko odpowiedzieli gospodarze. Dwa razy szczęścia próbował Mikołaj Łopatka. Pierwsza próba była niecelna, a z drugą poradził sobie bramkarz Sokoła. Z kolei w 70. minucie Łopatka i Daniel Tomaszewski przeszkodzili sobie w oddaniu czystego strzału po zgraniu piłki przez Jakuba Czaplińskiego. W końcowym fragmencie meczu wynik się nie zmienił.

Już w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia Jarota zagra kolejny mecz ligowy. Wyjazdowe spotkanie ze Świtem Skolwin Szczecin rozpocznie się o 17.00.

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński (88’ Beniamin Wrembel), Radosław Barabasz, Krzysztof Czabański, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Mateusz Dunaj, Jakub Nowak (77’ Jędrzej Ludwiczak), Dawid Piskuła (55’ Daniel Tomaszewski), Mateusz Molewski – Mikołaj Łopatka