Jarota lepsza od rezerw Pogoni Szczecin

Jarota lepsza od rezerw Pogoni Szczecin - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w meczu 29. kolejki III ligi grupy II pokonała rezerwy Pogoni Szczecin 1:0. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Piotra Garbarka.

W dwóch poprzednich pojedynkach Jarota pokonała Gwardię Koszalin oraz Bałtyk Gdynia. W niedzielę w Szczecinie JKS zmierzył się z sąsiadem z tabeli – rezerwami Pogoni.

W pierwszej połowie bliżej zdobycia bramki byli gospodarze. W 15. minucie piłka po uderzeniu Marcela Wędrychowskiego trafiła w słupek. Była to najgroźniejsza sytuacja w pierwszych 45 minutach. W ostatnim kwadransie 2-krotnie dobrze spisał się Sebastian Kmiecik, który najpierw obronił uderzenie zza pola karnego, a później skutecznie interweniował nogami. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska z nieznacznym wskazaniem na Pogoń, która miała lepsze sytuacje, aby objąć prowadzenie.

Tuż po przerwie to Jarota zdobyła bramkę. W 47. minucie po akcji prawym skrzydłem i zamieszaniu w polu karnym, najprzytomniej zachował się Dawid Idzikowski, który wpakował piłkę do siatki. W kolejnych minutach Jarociniacy, którzy w drugiej połowie osiągnęli wyraźną przewagę, mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje na podwyższenie wyniku. Najpierw po przejęciu podania od bramkarza Pogoni, tuż obok pustej bramki uderzył Miłosz Kowalski, a później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliskiej odległości spudłował Igor Skowron.

Aktualnie Jarota zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 31 punktów. Do zapewnienia utrzymania w III lidze Jarociniacy potrzebują jeszcze pięciu punktów lub zwycięstwa w najbliższym meczu i porażki Chemika Bydgoszcz. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek.

W sobotę, 25 maja Jarota podejmie w Jarocinie Bałtyk Koszalin. Początek meczu o 17.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik - Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Daniel Tomaszewski - Mateusz Dunaj (90' Alan Janowski), Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski (75' Szymon Piekarski), Jakub Nowak, Patryk Kieliba (85' Adam Męcfel) - Mikołaj Łopatka (60' Miłosz Kowalski)