Jarota na kręgielni

Jarota na kręgielni - Zdjęcie główne

Cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Mimo że po pierwszej połowie przegrywali 0:1, zdołali pokonać 3:1 UKP Zielona Góra inkasując bardzo ważne punkty.

W pierwszej połowie Jarota miała zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale pod bramką nie potrafiła znaleźć pomysłu na rozmontowanie defensywy gości. - Nie można wygrać meczu cały czas grając w poprzek i do tyłu - denerwowali się nieliczni sympatycy Jaroty, którzy mimo fatalnej pogody przyszli na stadion.

W kibicach narastała frustracja, a konsekwentnie grający goście coraz odważniej atakowali i w końcu, tuż przed przerwą, najlepszy strzelec UKP - Wojciech Okińczyc - wykończył kapitalną kontrę swego zespołu zdobywając jedenastego gola w rozgrywkach.

W drugiej połowie Jarota zagrała zdecydowanie lepiej i skuteczniej. W 64. minucie Krzysztof Bartoszak wyłożył piłkę Hubertowi Oczkowskiemu, który doprowadził do wyrównania.

Bramka uskrzydliła gospodarzy, którzy poszli za ciosem i kilka minut później wyszli na prowadzenie. Piłka po bardzo mocnym uderzeniu Bartoszaka z rzutu wolnego z około 35 metrów skozłowała przed bramkarzem, dostała poślizgu i zaskoczyła niedoświadczonego golkipera gości.

W końcówce spotkania w polu karnym faulowany był Bartoszak, a jedenastkę pewnie wykonał Marcin Wojciechowski.

- Od tego meczu musimy teraz zacząć serię zwycięstw - zgodnie twierdzili po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze i trener Jaroty, którzy podczas tygodnia spotkali się na kręgielni. - Takie spotkania się nieocenione. Nie da się tego zastąpić żadnym treningiem - mówił trener Jaroty. Najlepszym w grze w kręgle okazał się Bartosz Kieliba.

Jarota Hotel Jarocin - UKP Zielona Góra 3:1 (0:1)
0:1 - Wojciech Okińczyc (44.)
1:1 - Hubert Oczkowski, po podaniu Krzysztofa Bartoszaka (64.)
2:1 - Krzysztof Bartoszak - z rzutu wolnego (70.)
3:1 - Marcin Wojciechowski - z rzutu karnego, po faulu na Krzysztofie Bartoszaku (84.)

Jarota Hotel: Karol Szymański, Jędrzej Ludwiczak, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski, Marcin Wojciechowski (88. Hubert Nawrocki), Krzysztof Czabański, Hubert Oczkowski, Damian Pawlak Ż (90.+2 Bartosz Cierniewski), Karol Danielak, Krzysztof Bartoszak (90. Hubert Antkowiak)

UKP: Wojciech Fabisiak, Filip Kiliński Ż, Sebastian Górski, Bartosz Tyktor, Artur Siwy, Paweł Cierech Ż, Maciej Górecki (46. Piotr Andrzejczak), Michał Grzeszczyk Ż, Dominik Skrzyński (59. Filip Barski), Krzysztof Wierzbicki (73. Przemysław Mycan), Wojciech Okińczyc