Jarota przegrała w sprawdzianie generalnym (ZDJĘCIA)

Jarota przegrała w sprawdzianie generalnym (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w sobotnie popołudnie, 23 lutego rozegrała ostatni sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego. Podopieczni Piotra Garbarka przegrali 1:2 z rezerwami Zagłębia Lubin.

Dla Jarociniaków mecz z Miedziowymi był ósmym i ostatnim zimowym sparingiem. We wcześniejszych spotkaniach trzykrotnie wygrywali: z Górnikiem Konin, Piastem Kobylin i KS Opatówek, dwa razy przegrywali: z Polonią Środa Wlkp. i Elaną Toruń oraz dwa pojedynki kończyły się remisem: z Sokołem Kleczew i Piastem Żmigród.

Spotkanie Jaroty z drugim zespołem Zagłębia Lubin rozpoczęło się od strzałów z dystansu. Jako pierwszy zza pola karnego uderzył Szymon Piekarski, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę gości. Bliżej byli Lubinianie. Piłka po strzale jednego z zawodników Miedziowych uderzyła w górną część siatki za poprzeczką. W 16. minucie bardzo dobrą szansę na wyprowadzenie Jaroty na prowadzenie miał jeden z testowanych zawodników, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Zagłębia, ale jego uderzenie lobem okazało się za mocne i piłka poleciała nad bramką. W 36. minucie dobrą sytuację mieli również goście. Po akcji lewą stroną jeden z zawodników Zagłębia uderzył z dość ostrego kąta, ale piłka niedotknięta przez nikogo wyszła za linię końcową.

Drugie 45 minut zaczęło się od bramki dla Zagłębia. Po stracie w środku pola i zamieszaniu pod bramką JKS-u, piłkę do siatki skierował Błażej Czuban. W 58. minucie przed szansą na wyrównanie stanął Beniamin Wrembel, który jednak po dośrodkowaniu Daniela Tomaszewskiego z prawej strony oddał strzał nieznacznie obok bramki. Chwilę później bardzo groźne uderzenie z dystansu oddał Piotr Skokowski. Piłka o zaledwie kilka centymetrów minęła poprzeczkę bramki Zagłębia. W 62. minucie dobrą interwencją popisał się testowany przez JKS bramkarz, broniąc uderzenie rywala z pola karnego. W 73. minucie Jarociniacy doprowadzili do wyrównania. Szybko wyprowadzoną kontrę zakończył celnym strzałem w sytuacji sam na sam Beniamin Wrembel. Remis udało się utrzymać tylko 6 minut. Wówczas na ponowne prowadzenie Zagłębie wyprowadził Holender Massimo Hoogerwerf. Tym samym Lubinianie ustalili wynik meczu na 2:1.

Za tydzień Jarota zmierzy się z Piastem Kobylin w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę, 3 marca w Kobylinie. Początek o 12.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik (46’ Zawodnik testowany) – Piotr Skokowski (66’ Alan Janowski), Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron (78’ Piotr Stachowiak), Szymon Komendziński (46’ Daniel Tomaszewski) – Zawodnik testowany, Krzysztof Matuszak (66’ Jakub Nowak), Dawid Idzikowski (46’ Beniamin Wrembel), Szymon Piekarski, Zawodnik testowany (74’ Mikołaj Kowalski) – Zawodnik testowany (46’ Mikołaj Łopatka)