› Motoryzacja
11:26 / 29.11.2017

Jazda Jarocińska. Jechał przez centrum miasta. Nagle przed maskę wyskoczył… [WIDEO]

Jazda Jarocińska. Jechał przez centrum miasta. Nagle przed maskę wyskoczył… [WIDEO]

fot. Internauta jarocinska.pl

Jazda Jarocińska. Te znaki zna, a przynajmniej powinien znać, każdy posiadacz prawa jazdy w Polsce. Żółte tablice ostrzegawcze z wizerunkiem jelenia, które informują o możliwości napotkania na drodze dzikiej zwierzyny

„Stosuje się do oznaczania miejsc, w których zwierzęta dziko żyjące często przekraczają drogę, np. przy wjeździe do lasu o dużej ilości zwierzyny lub w miejscu przecięcia przez drogę dojścia do wodopoju. Miejsca takie można ustalić m.in. na podstawie informacji służby leśnej o szlakach wędrówek dzikich zwierząt” - tyle informacji kodeksowych.

R E K L A M A

 

Jest jeszcze żółta tablica z wizerunkiem krowy - informująca o możliwości pojawienia się na drodze zwierząt gospodarskich.

 

Ostatnio w mediach było głośno o mieszkańcu Tarnowa w Wielkopolsce, który ustawił znak ostrzegawczy… z wizerunkiem kota i tabliczką „zwolnij”. Czy znak podobnej treści powinien stanąć również w Jarocinie?

 

Nad tym półserio zastanawia się mieszkaniec, który nagrał to, co przydarzyło mu się na ul. Wojska Polskiego w Jarocinie. [ZOBACZ WIDEO]. Był poranek, dość spory ruch. Kierowca jechał w kierunku ronda.

 

- Nagle, nie wiadomo skąd, na asfalcie pojawił się wielki szczur. Przebiegł w poprzek jezdni, po czym postanowił zawrócić. Widać, że to inteligentne zwierzę, wykorzystał lukę między pojazdami i przebiegł mi dosłownie przed maską - opowiada autor nagrania.

 

Latem na terenie Jarocina przeprowadzano akcję DERATYZACJI. Jak widać, chyba nie do końca udaną [ZOBACZ TUTAJ]

[ZOBACZ WIDEO]

JAZDA JAROCIŃSKA - zobacz więcej [TUTAJ]

ZOBACZ TEŻ -  Burmistrz wypowiedział im wojnę i wzywa: wszystkie ręce na pokład [TUTAJ]

R E K L A M A
3
1
oceń tekst 4 głosów 75%
R E K L A M A