› Aktualności
10:21 / 07.06.2018

Jechał po alkoholu i miał przy sobie narkotyki

 Jechał po alkoholu i miał przy sobie narkotyki

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał po alkoholu i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

R E K L A M A

 Funkcjonariusze na drodze prowadzącej do Panienki, zauważyli że kierujący osobowym oplem zafira na widok radiowozu zjechał natychmiast na pobocze. Gdy mundurowi podjechali do tego auta, jeden z nich rozpoznał w kierowcy osobę, którą kilka miesięcy wcześniej zatrzymywał w związku z przestępstwami narkotykowymi.

- Funkcjonariusze wiedząc, że mężczyzna ma także czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, podjęli kontrolę zarówno kierowcy, pasażerki jak i pojazdu. W organizmie 37-latka z gminy Jarocin stwierdzono 0,34 promila alkoholu. W trakcie dalszej kontroli policjanci znaleźli przy siedzących w samochodzie pudełko z zawartością białego proszku oraz woreczek strunowy z suszem roślinnym. W związku z tym 37-latek oraz jego 24-letnia znajoma trafili do policyjnego aresztu relacjonuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

37-latek usłyszy wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu. Jego koleżanka odpowie za posiadaniem środków odurzających.
 

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A