› aktualności
08:25 / 28.05.2013

Jeśli ktoś nie wie o co chodzi w powiecie, to chodzi o... [WIDEO]

Jeśli ktoś nie wie o co chodzi w powiecie, to chodzi o... [WIDEO]
Finansowe przepychanki z gminą, wirtualne pieniądze w budżecie i wzajemne straszenie się sądem i służbami - to  skrót wielogodzinnej dyskusji radnych w powiecie.

Wczoraj o 21.00 po kilku godzinach obrad zakończyło się posiedzenie powiatowych komisji w starostwie.

Zaczęło się od apelu burmistrza Jarocina Stanisława Martuzalskiego, który zwrócił się do powiatu o milion złotych dofinansowania do Spichlerza Polskiego Rocka. Żadna decyzja nie została jednak podjęta, ponieważ od razu pojawił się argument niezrealizowanej do tej pory obietnicy finansowego udziału gminy w budowie wiaduktów.

Burzliwa dyskusja wywiązała się niespodziewanie przy okazji zmian w budżecie. Zarząd powiatu zaproponował, aby zapisać i podzielić sto pięćdziesiąt tysięcy złotych ze sprzedaży działki w Tarcach, których jeszcze nie ma na koncie powiatu. Natomiast nie zapisywać na razie czterystu siedemdziesięciu tysięcy ze sprzedaży byłego urzędu pracy, które na powiatowe konto już wpłynęły.

Posiedzenie przedłużało się, bo radni zajęli się również przyszłością Domu Pomocy Społecznej. Komisja rewizyjna przedstawiła efekty kontroli zakupu obiektu w Kotlinie. Na zarzuty odpowiedział wicestarosta Mirosław Drzazga. W rezultacie radni z komisji stwierdzili, że zakupem kotlińskiej nieruchomości powinny zająć się odpowiednie organy kontrolne. Natomiast starosta zapowiedział podanie członków komisji do sądu za pomówienia.  

Do tego wszystkiego skarbnik Jacek Jędrzejak zaprezentował symulację finansową nie tylko doprowadzenia kotlińskiego biurowca do wymaganego stanu - będzie to kosztowało powiat ponad 10 mln zł -  ale też obciążenia powiatowego budżetu z racji rozbudowy szpitala i budowy wiaduktów.

Informacji i tematów było tyle, że ok 21.00 na wniosek Zygmunta Meisnerowskiego, posiedzenie zostało przerwane. Żadnych decyzji ani wniosków radni nie sformułowali. 

Będą mieli jednak okazję, żeby dyskutować i analizować dalej, ponieważ dzisiaj w sali jarocińskiego Ratusza o godz. 16.30 rozpoczyna się sesja rady powiatu.
(ann)

Fot. A. Konieczna

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%