› Aktualności
12:13 / 08.09.2019

Jest dotacja, będzie winda w szkole

Jest dotacja, będzie winda w szkole

Ponad 122 tys. zł pozyskała gmina Kotlin z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na montaż windy w miejscowej szkole podstawowej.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Umowę z PFRON na przekazanie środków podpisała starosta Lidia Czechak, bo przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie gmina starała się o dofinansowanie.

 

- Po zrealizowaniu tego zadania rozliczymy się z dotacji ze starostwem powiatowym - mówi Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina.

 

Cała inwestycja pochłonie 430 tys. zł. Pozostałe środki wyłoży samorząd Kotlina. Plan przedsięwzięcia przewiduje przebudowę istniejącej klatki schodowej i montaż windy.

 

 

- Jest też dużo zmian dostosowujących budynek do obecnych przepisów przeciwpożarowych. Jeżeli montujemy windę, to pozostałych rzeczy nie możemy zostawić na boku i dlatego też jest tak wysoki koszt inwestycji. Obiekt ma być bezpieczny dla dzieci i nie mogę sobie pozwolić na półśrodki - ocenia włodarz gminy.

 

Na rozpisany przez samorząd przetarg zgłosił się jeden oferent. Prace mają się zakończyć do 15 grudnia.

 

To kolejna inwestycja samorządu kotlińskiego w oświatę. W czwartek oficjalnie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie [ZOBACZ TUTAJ]


 


 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020