Jubileuszowa porażka

Jubileuszowa porażka - Zdjęcie główne

Piłkarze Chojniczanki przerwali Jarocie świetną passę ośmiu kolejnych spotkań bez porażki. Drużyna z Chojnic przyjechała do Jarocina świętować, jednak nie jubileusz piętnastolecia jarocińskiego klubu, ale historyczny awans do I ligi. Kibiców Jaroty ucieszyło za to środowe, prestiżowe zwycięstwo w derbowym pojedynku z Calisią.

Jarota - Chojniczanka 0:1
W pierwszym kwadransie lepiej prezentowali się piłkarze Jaroty, jednak w 25. minucie Tomasz Mikołajczak, były piłkarz m.in. Nielby Wągrowiec, a swego czasu wielka nadzieja Lecha (za kadencji trenera Bakero), technicznym strzałem pokonał Szymona Dutkiewicza, zastępującego w bramce kontuzjowanego Karola Szymańskiego i wyprowadził gości na prowadzenie.

Chojniczanka pilnowała skromnego prowadzenia i kontrolowała grę. W drugiej połowie Jarota bardzo ambitnie walczyła o przynajmniej jeden punkt, ale mimo okazji nie zdołała zdobyć gola. Najbliższy był Łukasz Białożyt. Po jego strzale piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Jarota - Calisia 2:0
W derbach Wielkopolski, decydujących o tym, która z drużyn na kolejny rok zostanie trzecią siłą Wielkopolski (przy kłopotach Warty Poznań, nawet drugą siłą) zdecydowanie lepsza była Jarota, która wygrała zasłużenie 2:0. Wynik, strzałem z rzutu karnego, po faulu na Piotrze Garbarku, otworzył Krzysztof Czabański. Jarociniacy co chwilę stwarzali sobie okazje do zdobycia gola, ale piłka nie chciała wpaść do siatki.

Piłkarzy Jaroty wyręczył bramkarz Calisii Marcin Żółtek, który najpierw świetnie obronił strzał Karola Danielaka, a potem głową w kuriozalny sposób, wbił piłkę do własnej bramki.

Jarota Hotel Jarocin - Calisia Kalisz 2:0 (1:0)
1:0 - Krzysztof Czabański, z rzutu karnego (7.)
2:0 - Marcin Żółtek - samobójcza (51.)
Jarota Hotel: Karol Szymański, Hubert Oczkowski, Bartosz Kieliba Ż, Piotr Garbarek, Miłosz Filipiak, Krzysztof Czabański Ż (79. Hubert Nawrocki), Łukasz Białożyt, Sebastian Kamiński, Karol Danielak, Adrian Owczarek (74. Hubert Antkowiak), Damian Pawlak Ż (86. Tobiasz Kupczyk)

Jarota Hotel Jarocin - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)
0:1 - Tomasz Mikołajczak (25.)
Jarota Hotel: Szymon Dutkiewicz, Hubert Oczkowski, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Miłosz Filipiak, Sebastian Kamiński Ż, Łukasz Białożyt, Krzysztof Czabański, Karol Danielak, Damian Pawlak, Adrian Owczarek (68. Bartłomiej Olejniczak)