› Aktualności
08:51 / 08.06.2019

Jutro festyn dla Franka. Przyjdź się pobawić i pomóż

Jutro festyn dla Franka. Przyjdź się pobawić i pomóż

fot. Materiały organizatora

Nadzieją dla półtorarocznego Franka Mruga jest przeszczep komórek macierzystych. Zabieg ma się odbyć w Bangkoku. Chłopiec został zakwalifikowany przez tajskich lekarzy. 

 

 

 

 

Franek ma stwierdzona encefalopatie niedotleniowo-niedokrwienną, nie połyka, karmiony jest przez sondę nosowo-żołądkową, ma rurkę tracheotomijną, dzięki której oddycha. Urodził się w zamartwicy, ponieważ jego mamie pękł tętniak. W szpitalu w Jarocinie udało się uratować obojgu życie. Niedawno pojawiła się jeszcze jedna szansa, prawdziwe światełko w tunelu - przeszczep komórek macierzystych w Bangkoku. Potrzeba było jednak 130 tys. zł. Na zebranie tej kwoty rodzina miała czas do 1 czerwca. Każda złotówka zbliżała ich do upragnionego celu. To również dzięki Czytelnikom portalu zbiórka prowadzona za pośrednictwem portalu siepomaga.pl zakończyła się sukcesem. Nadal jeszcze potrzebne będą pieniądze na dalszą rehabilitację Franka.

KLIKNIJ TUTAJ. Do końca brakuje już naprawdę niewiele - nieco ponad tysiąc złotych.

 

 

 

 

W niedzielę 9 czerwca można będzie pomóc Frankowi przy okazji bawiąc się na festynie. Charytatywny Turniej Piłki Nożnej zostanie rozegrany na boisku sportowym Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego "Antonio" na osiedlu Tumidaj. Początek o godz. 9.00. W programie przewidziano m.in. konkursy piłkarskie dla dzieci. W "kinderboksie" odbędą się m.in. zajęcia plastyczne, a llimuzyna będzie woziła wszystkich chętnych. Będzie loteria, w której każdy los wygrywa. Między godziną 14.00 a 17.00 zaplanowano licytację koszulek z podpisami piłkarzy. Nie zabraknie też pokazu freestyle'u. Poza tym OSP Witaszyce będzie uczyło zasad udzielania pierwszej pomocy. Najmłodszych na pewno ucieszą dmuchane zamki i malowanie twarzy. Można będzie też spędzić czas przy kawie, herbacie i plackach. Nie zabraknie też kiełbasy z grilla i grochówki.

 

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%