› Aktualności
19:02 / 13.03.2018

Już wiadomo, kiedy lokatorzy dostaną klucze do mieszkań [ZDJĘCIA]

Już wiadomo, kiedy lokatorzy dostaną klucze do mieszkań [ZDJĘCIA]

fot. Materiały JTBS

Jarocin. Gmina Jarocin. Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Mieszkanie czynszowe w Jarocinie. Mieszkania Siedlemin

 

R E K L A M A

Miasto przypomina, że właśnie mija rok od oficjalnego przekazania placu budowy przy ul. Głównej w Siedleminie, gdzie powstaje jedno z trzech osiedli budowanych na terenie gminy Jarocin [ZOBACZ TUTAJ].

 

Niedawno pokazywaliśmy film z trwających prac wykończeniowych w powstających mieszkaniach czynszowych [ZOBACZ TUTAJ]. Teraz zobaczyć można porcję zdjęć [GALERIA].

- Plac budowy w Siedleminie był trzecim, który został przekazany pod budowę mieszkań w ramach pilotażu rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Po roku, od momentu wmurowania w fundamenty jednego z budynków dokumentu pieczętującego ten fakt, mieszkania w Siedleminie są już niemal gotowe - informuje spółka pijarowska działająca na zlecenie gminy. - Trwają tam ostatnie prace wykończeniowe, a klucze do pierwszych 96 mieszkań zostaną przekazane najemcom w drugiej połowie kwietnia.

 

W trzech lokalizacjach na terenie gminy Jarocin – ul. Leszczyce, ul. Siedlemińskiej i w Siedleminie [ZDJĘCIA] powstają mieszkania o metrażach 34m2 i 55 m2 z indywidualnym ogrzewaniem.

 

- Również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co umożliwi lokatorom samodzielne rozliczanie się. Opłata czynszowa będzie wynosiła od 11 do 12 zł za m2. W sumie w budowie jest 366 mieszkań – w tym 96 mieszkań w Siedleminie, 120 mieszkań w I etapie i 108 mieszkań w II etapie na ul. Siedlemińskiej w Jarocinie oraz 42 lokali w przy ul. Leszczyce w Jarocinie – wyliczają autorzy informacji.

 

Rodziny, które już w grudniu ubiegłego roku na specjalnej uroczystości otrzymały przydziały [ZOBACZ TUTAJ], mają odebrać klucze do powstających 96 lokali w drugiej połowie kwietnia. Mówi się, że samorząd podejmuje działania, by oddanie pierwszych mieszkań odbyło się z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

R E K L A M A
0
15
oceń tekst 15 głosów 0%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 7