› Aktualności
15:06 / 10.10.2018

Katastrofa może się wydarzyć w każdej chwili.Jarocińscy ratownicy na szkoleniu

Katastrofa może się wydarzyć w każdej chwili.Jarocińscy ratownicy na szkoleniu

Jarocin. Ratownicy medyczni. Zespoły Ratownictwa Medycznego. Pogotowie ratunkowe.Ratownicy medyczni z całej Polski, a wśród nich z Jarocina uczestniczyli w Ogólnopolskim Sympozjum Ratownictwa Medycznego, które odbyło się w Szczyrku. Program trzydniowej konferencji liczył kilkanaście punktów.

R E K L A M A

Jednym z ciekawszych wykładów była analiza zdarzenia masowego na postawie głośnego wypadku na zakopiance w Tenczynie, gdzie autobus, którym podróżowało ponad 40 osób, zderzył się ciężarówką i samochodem osobowym.

- Sympozjum było bardzo ciekawe, bo dotyczyło różnych dziedzin medycyny. Szczególnie w pamięci utkwił mi wykład „Zdziwienia w ratownictwie medycznym” lekarza Andrzeja Nabzdyka, który ucierpiał w katastrofie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lecąc na pomoc ofiarom karambolu. Jako jedyny ocalał w tym wypadku - opowiada Tomasz Raźniak, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski koło w Jarocinie.

- Na konkretnych przykładach pokazywał, jak nie wpaść w rutynę w zawodzie ratownika medycznego, wskazywał, że należy analizować wszystkie objawy u pacjenta, aby właściwie go zdiagnozować. Nasza praca wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych - mówi  ratownik.

Ratownicy mogli poszerzyć wiedzę z zakresu różnego rodzaju urazów. Zdobyte umiejętności  zapewne wykorzystali dzisiaj w czasie ratowania ofiary wypadku w lesie na terenie gminy Jaraczewo [ZOBACZ TUTAJ]. 

Uczestniczyli również w wykładach o zaburzeniach rytmu serca, czy ostrych zespołach wieńcowych. 

Szkolenie ratowników na jubileuszowym sympozjum częściowo sfinansował jarociński szpital, pozostałe koszty pokryto z budżetu związkowców.
 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A

Powiązane artykuły